פסיכיאטר ילדים פרטי

חן אור יונגרוירט - פסיכולוגית קלינית M.A | מכון סול לפסיכותרפיה | פורסם: 11.12.21 | עודכן: 5.2.22

פסיכיאטר ילדים הוא רופא מומחה באבחון וטיפול פסיכיאטרי בילדים מגיל 3 חודשים ועד גיל 18. במכון סול ישנם פסיכיאטרים פרטיים מומחים הפנויים לקבל את ילדיכם לאבחון וטיפול במקצועיות וזריזות בלתי מתפשרת! זאת, תוך שמירה על אנונימיות.

זקוקים לייעוץ מידי? חייגו: 03-5233757

מתי לפנות לפסיכיאטר ילדים?

הסיבות בשמן אנשים פונים לפסיכיאטר עבור ילדם הינן מגוונות. ישנם מקרים בהם נחליט לפנות לפסיכיאטר ילדים בעבור אבחון פסיכיאטרי לילדים ומקרים אחרים בהם נפנה בשביל המלצה להתאמת טיפול, כאשר כבר קיימת אבחנה.

ברוב המקרים הורים פונים לפסיכיאטר ילדים כאשר הם או המורה בביה”ס שמו לב לשינוי כלשהו בילד. שינויים אלו יכולים להיות מגוונים ותלויים בגיל.

 • פנייה לפסיכיאטר בגיל הרך נעשית לרוב כאשר קיים החשד שלילד הפרעה התפתחותית, כמו מוגבלות שכלית התפתחותית או אוטיזם. תפקידו של פסיכיאטר ילדים במקרים אלה, הינו למפות ולהבין את הקושי של הילד, על פי דיווחים מהגן, מהוריו ותצפית קלינית על הילד, בזמן פגישת אבחון.
 • פנייה לפסיכיאטר בגיל בי”ס מתקיימת כאשר צוות ביה”ס או ההורים שמים לב לשינוי בהתנהגות הילד. כלומר- דברים שהילד עשה בעבר, נראים כיום אחרת. דוגמא לכך היא נסיגה חברתית, עיסוק במחשבות על מוות, התכנסות, אובדנות ודיכאון, חרדה, הפרעות התנהגות ועוד.
 • פנייה לפסיכיאטר בנוער– ראשית חשוב לא לבלבל: פסיכיאטר ילדים ופסיכיאטר נוער הוא תחום התמחות אחד! כלומר, פסיכיאטר אשר אבחן את ילדיכם בגיל צעיר, יוכל לאבחנו גם בגיל ההתבגרות.

אבחון פסיכיאטרי בנוער שונה מאבחון בילדים, כיוון שהסימפטומים הרגשיים הינם שונים. אם בילדות עסקנו באבחון הפרעות התפתחותיות, הפרעות התנהגות, הפרעות קשב וכיוצא בזה, בנוער נאבחן מקרים מורכבים יותר.

רוב המקרים הינם התאבדות ואובדנות, קשיי הסתגלות בגיוס לצבא, טיפול בהפרעות אכילה, שאלות לגבי זהות וזהות מגדרית ונטייה מינית ועוד.

מיהו פסיכיאטר ילדים?

פסיכיאטר ילדים הינו רופא מומחה אשר התמחה שנים רבות בפסיכיאטריה של הילד והמתבגר. פסיכיאטרים של ילדים עובדים במגזר הציבורי: קופות החולים, משרד הבריאות וכיוצא בזה. בנוסף, פסיכיאטרים עובדים גם באופן פרטי, כמו אצלנו- במכון סול.

ההתמחות של פסיכיאטר ילדים הינה מגוונת ונוגעת בכל תחומי בריאות הנפש של ילדים.

בשנים האחרונות, עם עליית המודעות לקשיים כאלה או אחרים, הפסיכיאטריה של ילדים הולכת וגדלה. פסיכיאטרים חוקרים יותר את הפרעת הנפש, מבינים טוב יותר את הקשיים ומצליחים להתאים טיפול מדויק יותר לצרכיו של הפונה.

  אנחנו כאן בשבילכם

  השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם

  שדות המסומנים ב-* הם שדות חובה

  שדות המסומנים ב-* הם שדות חובה

  איך פסיכיאטר ילדים מסייע?

  כשילד נמצא במצב משברי, פסיכיאטר ילדים מסייע באבחון מקיף ומדויק של הקושי ממנו סובל הילד. הערכה מקיפה כזו הינה התווית טיפול נכונה ומדויקת, דרכה אפשר למקד את הטיפול בילד.

  פעמים רבות הורים חוששים לפנות לפסיכיאטר ילדים, כי בטוחים שהפגישה תסתיים בטיפול תרופתי לילד. כאן חשוב לנו להדגיש ולהרגיע: לא כל פגישה עם פסיכיאטר תוביל למרשם של תרופות!  לפסיכיאטר דרכים שונות ומגוונות לסייע בהתערבויות כאלה או אחרות לילד, כשתרופות הינן רק חלק קטן מההתערבות הטיפולית.

  פנייה לפסיכיאטר ילדים היא פנייה קודם כל לאבחון נכון של הבעיה. רק באבחון נכון של בעיה, נוכל להחליט איך לטפל בקושי של הילד. פעמים רבות נראה לנו כי הילד נמצא בדיכאון, בעוד הוא למעשה מתמודד עם חרדה.

  בדומה, פעמים רבות אנחנו חושבים שהילד מתמודד עם חרדה חברתית, בעוד הילד מתמודד עם הפרעה בתקשורת חברתית (אוטיזם) ולהיפך.

  תחומי ההתמחות של פסיכיאטר ילדים

  ההכשרה של פסיכיאטר ילדים מסתכמת בשנים רבות של למידה והתנסות, בהפרעות שונות ומגוונות. מיקוד ההכשרה הינה רחבה וכוללת טיפול בילדים, הדרכות הורים ועוד.

  באופן כזה, לפסיכיאטר הילדים ידע ויכולת רחבה להתוות טיפול יעיל ומקצועי לילדיכם. ההכשרה של פסיכיאטר ילדים הינה רחבה מאוד. בין נושאי ההתמחות העיקריים:

  • אבחון וטיפול באובדנות– בילדים, בעיקר מעל גיל 12, ישנם מקרים רבים בהם אנחנו נתקלים לצערנו בילדים שרוצים לשים קץ לחייהם. במקרים כאלה חשוב לפנות באופן מיידי לפסיכיאטר ילדים, לשם הערכה.

  הערכה ראשונית הינה כלי בו אנחנו פוגשים את ההורים ואת הילד ובוחנים את מידת המסוכנות של הילד לעצמו. בהתאם לקביעת רמת המסוכנות, נמליץ על המשך התערבות.

  במסוכנות מיידית- נפנה למיון פסיכיאטרי ואף נמליץ על אשפוז. ברמת מסוכנות נמוכה- נמליץ על השגחה צמודה על הילד והתחלת טיפול פסיכולוגי ו/או תרופתי.

  • הפרעות קשב וריכוז– פסיכיאטר ילדים לרוב יאבחן הפרעות קשב וריכוז בגיל צעיר: בי”ס או אפילו גן חובה. אנשים רבים פונים לאבחן הפרעות קשב וריכוז, כאשר הילד מתקשה להקשיב במסגרת החינוכית. מקרים אחרים הם כאשר אנחנו רואים התנהגות היפראקטיבית אשר מפריעה לתפקודו הסביר.
  • אבחון אוטיזם– כאשר מאתרים הפרעת תקשורת (אוטיזם) בגיל צעיר, לרוב אבחון אוטיזם יתבצע בגיל הרך. יחד עם זאת, ישנם מקרים בהם הילד הינו אספרגר. מקרים אלו הם מקרים בהם פסיכיאטר הילדים יבצע אבחון אספרגר– כדי לבדוק היתכנות של הפרעת תקשורת. נדגיש כי על פי מדינת ישראל (ביטוח לאומי), אבחון תקשורת צריך להיות כפול: אבחון פסיכיאטרי ואבחון פסיכולוגי בנוסף.
  • תסמינים של חרדה– חרדה הינה קשת רחבה של הפרעות חרדה בהן מטפל פסיכיאטר ילדים. בין החרדות המוכרות בילדות: פגיעה עצמית, חרדת בית ספר, חרדות בילדים/פעוטות ואילמות סלקטיבית (שגם היא תת-סוג של חרדה בילדות).
  זקוקים לייעוץ מידי? חייגו: 03-5233757

  טיפול פסיכיאטרי בילדים עם הפרעות קשות

  הפרעות קשות הינן הפרעות נפשיות, אקוטיות, מתמשכות לאורך זמן רב ומסבות סבל רב לילד ולהוריו.

  המדד הטוב ביותר לדעת האם ילדיכם סובל מהפרעה קשה, היא להבין מה מידת הסבל שלו. ילדים רבים סובלים מהפרעות קשות, במקרים של אובדנות פעילה, הפרעת קשב וריכוז שמחבלת ביכולת ללמוד, חרדה חברתית שמחבלת ביכולת ליצור קשרים בינאישיים ועוד.

  מעבר לכך, הפרעות קשות הינן OCD, BDD והפרעות פסיכיאטריות נוספות, כמו פסיכוזה ואף סכיזופרניה של הילדות.

  יש לציין כי מקרים כאלה קיימים ואנו במכון סול מוכשרים לאבחן ולטפל בבעיות אלה.

  שיתוף פעולה בין פסיכולוג לפסיכיאטר ילדים

  כשמדובר במקרים של פסיכיאטריה של הילד והמתבגר, השילוב בין אנשי המקצוע הינו חשוב מאין כמותו! כשפסיכיאטר עורך התוויה של טיפול, פעמים רבות ההמלצה תהיה להמשיך לטיפול פסיכולוגי.

  ישנה חשיבות גדולה בשיתוף פעולה ובתקשורת שותפת בין הפסיכולוג והפסיכיאטר. זאת כיוון שפסיכיאטר רואה את הילד פעם במספר חודשים ואילו הפסיכולוג רואה את הילד והוריו פעם בשבוע לפחות.

  רק בתקשורת רצופה בין הפסיכיאטר לפסיכולוג, נוכל להגיע להישגים משמעותיים ותוצאות בשיפור מצבו הרגשי של הילד!

  במכון סול ייתרון בולט לכך: אצלנו במכון תקבלו מעטפת של אבחון וטיפול פסיכולוגי ופסיכיאטרי גם יחד. כך שאין צורך לחשוש מפני חוסר תקשורת בין הגורמים המטפלים.

  אתם מוזמנים לפנות אלינו לתאום פגישה ראשונית עם פסיכיאטר ילדים. אצלנו במכון התורים לפסיכיאטר זמינים ביותר: כשבועיים מרגע הפנייה. עניין זה חשוב מאוד, שכן באופן כזה אנחנו יכולים לקיים למשל הערכות אובדנות.

  פסיכיאטר ילדים פרטי

  המכון שלנו הינו מכון פרטי לאבחון, ייעוץ וטיפול פסיכולוגי ופסיכיאטרי. לכן, האבחון והטיפול במכון סול הינו טיפול פרטי.

  לפסיכיאטר ילדים פרטי יש יתרונות רבים, ביניהם זמינות התורים, מקצועיות, עבודה בצוות, חשאיות ודיסקרטיות.

  אם אתם מחפשים, או שהומלץ לכם לפנות לפסיכיאטר ילדים פרטי, הגעתם למקום הנכון! בחירה במכון הפרטי המתאים לפסיכיאטר ילדים הינה חשובה מאין כמותה.

  אצלנו במכון, פסיכיאטרים מומחים בתחומם בלבד, אשר יסייעו באבחנה של הילד במטרה לטפל בדרך המקצועית ביותר!

  זקוקים לייעוץ מידי? חייגו: 03-5233757

  שמירה על דיסקרטיות בפנייה לפסיכיאטר ילדים פרטי

  דיסקרטיות היא הדבר החשוב ביותר, כאשר אתם פונים לטיפול או אבחון פסיכיאטר בילדיכם. אנחנו לא רוצים שילדיכם יאובחנו שלא כהלכה ושאבחון זה ייגרר איתם עוד שנים רבות.

  לכן, ישנה חשיבות בפנייה לפסיכיאטר ילדים פרטי, שידייק את האבחנה ויספק לכם אבחנה מדויקת, בה תוכלו להשתמש כאוות נפשכם.

  שלבי העבודה של פסיכיאטר ילדים

  בשיחת טלפון פשוטה אלינו תוכלו לקבל חוות דעת ראשונית לגבי הצורך בפנייה לפסיכיאטר. נוסף לכך, תוכלו להתעדכן בתורים פנויים. אל תהססו לפנות אלינו! במקרה הצורך נדע להתגמש ולמצוא משבצות דחופות עבורכם, במקרים של מסוכנות מיידית לילד.

  שלבי העבודה של פסיכיאטר ילדים הינם קבועים וחשוב לשמור על סדרם, כדי לאבחן כמה שיותר נכון ומדויק. אחרי הכל, מדובר בדיני נפשות של ממש ולכן אין להקל ראש באף שלב.

  חוות דעת פסיכיאטרית ראשונית

  חוות דעת פסיכיאטרית ראשונית הינה הליך אינטייק/אבחון ראשוני. בפגישה זו אנחנו נראה את הילד ואת הוריו, ניקח רקע מקיף ונבצע קריאה של אבחונים קודמים, ככל שקיימים.

  שלב חוות הדעת הראשונית הינה חשובה, שכן בסיומה תקבע אבחנה לילד. האבחנה הינה מהותית, שכן היא זו אשר תתווה את אופן הטיפול בילד.

  אינטייק פסיכיאטרי לילד

  אינטייק פסיכיאטרי תלוי בגילו של הילד. בפעוטות, נקיים מפגש של משחק משותף עם הילד והוריו. בגילאים בוגרים יותר, נרצה לראות את הילד לבד ולקיים איתו שיחה.

  בשיחה של פסיכיאטר עם הילד, יישאלו שאלות הנוגעות למצב רוחו של הילד, למצבו החברתי, האישי והבינאישי, והכל מתוך מטרה לסייע באבחנה של הילד. כלומר: עם איזה קושי מתמודד הילד.

  חשוב להדגיש: אינטייק הורים תמיד יהיה מקדים למפגש עם הילד. אנחנו רואים בהורים חלק מהותי וחשוב בתהליך האבחון של פסיכיאטר ילדים!

  התוויית הטיפול

  בסיום הפגישה, או מספר ימים לאחר מכן, תקבלו סיכום מקיף: חוות דעת מקצועית של פסיכיאטר הילדים. בחוות הדעת תופיע סיבת הפנייה, רקע של הילד וסיכום המפגש האבחוני עם הפסיכיאטר. חלק זה הינו החשוב ביותר, כיוון שחלק זה מכין למעשה לאבחנה ולהמלצות.

  אחרי הכל, התוויית הטיפול הינה החשובה ביותר במקרה של טיפול פסיכיאטרי בילדים. האבחון הפסיכיאטרי הראשוני הינה מעין יריית פתיחה, שמאפשרת את תחילת התנעת התהליך הטיפולי ולכן חשובה מאין כמותה.

  חשש בפנייה לפסיכיאטר ילדים

  אנחנו פוגשים במכון הורים רבים אשר חוששים לפנות לפסיכיאטר פרטי לילדם. החשש בפנייה לפסיכיאטר פרטי הינו ברור ומובן. הפחדים העיקריים הינם:

  • תיוג של הילד.
  • האמונה כי מצבו של הילד זמני ובקרוב ישתפר.
  • האמונה של ההורים כי הילד דומה להם וכי הם התגברו על קשיים, לכן גם הילד יתגבר.
  • החשש כי האבחנה תהרוס את התפתחותו כבוגר- למשל בתפקידים בצבא וכיוצא בזה.
  • המחשבה כי טיפול תרופתי הינו אופן הטיפול היחיד שיציע הפסיכיאטר.

  החששות הינם מובנים- אנחנו יודעים כי אתם דואגים לילד שלכם יותר מכל, אך הדאגה האמיתית לילד היא הטיפול הנכון והמדויק לילד. אנחנו מבטיחים כי הליך האבחון הפסיכיאטרי בילדים הוא חשאי וכפוף לסודיות רפואית וחוק זכויות החולה.

  לכן, הבחירה בפסיכיאטר ילדים פרטי הינה עדיפה ויעילה יותר.

  היתרון הגדול בפנייה לפסיכיאטר במכון סול הינה מקצועיות וזמינות- במכוננו פסיכיאטרים מומחים בלבד! יתרה מכך, תורים פנויים אצל הפסיכיאטרים שלנו בטווח של כשבועיים מרגע הפנייה הראשונית. 

  צרו קשר והתחילו לעשות שינוי בחיי ילדיכם – אבחון פסיכיאטרי לילדים

   אנחנו כאן בשבילכם

   השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם

   שדות המסומנים ב-* הם שדות חובה

   שדות המסומנים ב-* הם שדות חובה