אבחון פסיכודידקטי מחיר

עדי ביטנר - פסיכולוגית קלינית M.A | מכון סול לפסיכותרפיה | פורסם: 10.10.21 | עודכן: 12.12.23

אבחון פסיכודידקטי הינו אבחון שעלותו כמה אלפי שקלים וזאת מפאת אורך האבחון, מקצועיות המאבחן ויעילות ביצוע האבחון. לרוב הלקוחות ישנה השתתפות באבחון, אם הינם לקוחות כללית מושלם/מכבי שלי/לאומית זהב.  אצלנו במכון אבחון פסיכודידקטי נעשה בזריזות, יעילות ומקצועיות.

זקוקים לייעוץ מידי? חייגו: 03-5233757

האבחונים מתקיימים בגבעתיים, רחובות ובמקומות נוספים ברחבי הארץ.

מה המחיר של אבחון פסיכודידקטי?

מחיר של אבחון פסיכודידקטי משתנה ותלוי במגוון של משתנים. עלות אבחון פסיכודידקטי פרטי הוא כ-3,000-4,500 ₪. במקרים רבים, קופות החולים משתתפות בעלות האבחון.

יש לשים לב! קופות החולים משתתפות בעלות אבחון שהינה כמחצית או שני שליש מעלות האבחון. זאת, אך ורק למי שנמצא בביטוח הבריאות המשודרג:

 • פלטינום ומושלם בכללית.
 • מכבי שלי.
 • לאומית זהב.

לכן, ברוב המקרים השתתפות הקופה קיימת, אך אם להיות כנים- לא הכי משמעותית. כך או כך, האבחונים הפסיכודידקטיים נעשים על פי רוב ההורים במכונים פרטיים.

ייתרון נוסף שיש לאבחון שהוא מעט יותר יקר, היא המקצועיות והזמינות. במכונים פרטיים אמנם עלות האבחון מעט יותר יקרה, אך ישנם יתרונות.

יתרונות מחיר מלא לאבחון פסיכודידקטי

פעמים רבות אנשים פונים אלינו בבקשה להנחה. לרוב, לקוחות מבקשים שהאבחון יהיה הכי זול, אבל גם הכי מהיר. דבר הוא אליה וקוץ בה, כיוון שבאופן טבעי, אבחון מהיר, מקצועי ויקר יותר, נעשה על-ידי פסיכולוג חינוכי מומחה בעל הכשרה מקצועית טובה ורבת שנים.

אבחונים בתמחור זול מזה, הינם אבחונים הנעשים על-ידי פסיכולוגים מתמחים. החיסרון לכך ברור: האבחון מקצועי פחות, אורך יותר זמן ויותר מפגשים ודיוק ההמלצות לוקה בחסר.

יתרונות:

 • זריז יותר.
 • יעיל יותר.
 • מספר מצומצם של מפגשי העברת האבחון.
 • דיוק באבחנות ובהמלצות.

  אנחנו כאן בשבילכם

  השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם

  שדות המסומנים ב-* הם שדות חובה

  שדות המסומנים ב-* הם שדות חובה

  אבחון פסיכודידקטי פרטי

  עבור הורים ומסגרות לימוד וחינוך קיים מערך שלם ומגוון של כלים מקצועיים. מסגרות אלה מסייעות לאבחן אצל כל תלמיד בעיות וקשיים שבהם חשוב לטפל ולתת מענה, כשלצד זאת אותם כלים מאפשרים גם להבין מהם חוזקותיו של כל תלמיד.

  אחד מהכלים בהם עושים שימוש בישראל הוא אבחון פסיכודידקטי.

  אבחון פסיכודידקטי עוזר

  אבחון יעיל וממוקד, הרואה את הקושי הספציפי של כל אדם

  מחיר אבחון פסיכודידקטי במכון סול

  מכון סול הינו מכון מומלץ לאבחון פסיכולוגי. במכוננו, פסיכולוגים קליניים וחינוכיים מומחים, המאבחנים עשרות לקוחות בכל חודש. לקוחתנו הינם ילדים, בני נוער ומבוגרים הפונים לאבחון משלל סיבות.

  אבחון פסיכודידקטי הינו האבחון שבשמו רוב לקוחותינו פונים והסיבה ברורה; ילדים רבים סובלים מקשיים יומיומיים, אמיתיים ומכאיבים, כשלא מצליחים להצליח במבחנים ומרגישים מאחורי חבריהם בחומר.

  מחיר אבחון במכון סול הינו מחיר אבחון זהה לרוב מכוני האבחון. היתרון של מכוננו היא הזמינות והמקצועיות שאנחנו מפגינים. לעומת מכונים אחרים, המאבחנים שלנו הינם מנוסים (כ-20 שנות ותק) ומנהלות המכון הינן פסיכולוגיות קליניות מומחיות.

  לצערנו במכונים רבים אנחנו נוכחים לדעת כי קיימים מחירי אבחון גבוהים וניהול המכון על ידי אנשי עסקים ולא אנשי מקצוע.

  השקעה או חיסכון? מחירים והשלכות של דחיית אבחון

  אי הצלחה בלימודים גורמת לילדים להרגיש כי הם טיפשים וכי כלום לא יצא מהם כשיתבגרו. לצערנו, פעמים רבות התחושה הזו שלהם נשענת על כך שמורות בביה”ס משקפות לילד שלא מאמינות בו וביכולותיו.

  אנחנו נוכחים לדעת כי ישנם ילדים אינטיליגנטיים מאוד, שלא מצליחים במבחנים. הסיבה היא שלא כל ילד שלא מצליח הוא ילד שאינו חכם. פעמים רבות, זהו ילד שיש לו קושי למשל בקריאה, או חישובים (דיסלקציה או דיסקלקוליה, בהתאמה).

  מהו בעצם אבחון פסיכודידקטי ולמה הוא כל-כך יקר?

  מדובר על תהליך אבחנתי, הבוחן את מקור הקשיים בתחומי הלמידה של התלמידים. בנוסף, אבחון זה בודק את הקשר לקשיים אלו בכל הנוגע למצבו הפסיכולוגי של כל תלמיד.

  האבחון הפסיכודידקטי משלב בעצם שני סוגים שונים של אבחונים. האחד, אבחון דידקטי אשר נועד לאתר ולסווג מהן לקויות הלמידה אצל התלמיד המאובחן, כשהאבחון הנוסף הוא אבחון פסיכולוגי.

  אבחון שבא להעריך את היכולות הקוגניטיביות אצל התלמיד, כשלצד יכולות אלו מאתרים אנשי המקצוע את הקשיים הנפשיים והרגשיים אצל התלמיד. לכן, היחיד שמבצע אבחון זה הינו פסיכולוג חינוכי או קליני.

  זקוקים לייעוץ מידי? חייגו: 03-5233757

  מאבחנים פסיכודידקטיים – למי אנחנו משלמים?

  חשוב שלא תתבלבלו: אבחון דידקטי נעשה על-ידי איש חינוך והינו חלקי. אבחון פסיכודידקטי הנו אבחון מלא, מקיף שנעשה על-ידי איש מקצוע מוסמך ממשרד הבריאות: פסיכולוג בלבד!

  כיום, שימוש במבחן פסיכודידקטי נחוץ לתלמידים המעוניינים לקבל התאמות בעת מבחנים במסגרת בית הספר ובסיוע לימודי במסגרת מתי”א – מרכז תמיכה המשמש מערכת רחבה ותומכת במסגרות חינוך שונות, על מנת לאפשר לאותן מסגרות הכלים בכדי להתמודד ולהצליח באתגרי החינוך המוטלים עליהם.

  ברוב המקרים נעשה האבחון הפסיכודידקטי במסגרת של פגישה אחת, כשישנם מקרים ובהם ישנו הצורך בשני מפגשים נוספים וזאת בהתאם ליכולת הקשב והריכוז של התלמיד ולהיקף האבחון שנדרש.

  יתרונות אבחון פסיכודידקטי – פרטי לעומת הציבורי

  הורים רבים המעוניינים שילדיהם יעברו אבחון פסיכודידיקטי, לרוב לצד דרישה ועידוד מצד המסגרות החינוכיות בהן ילדיהם נמצאים, יעסקו כמובן בשאלה האם כדאי לפנות לאבחון שכזה במגזר הציבורי או שיש וכדאי לבחור באבחון פסיכודידקטי במסגרת פרטית.

  בטרם נעמיק בסוגיה זו חשוב להדגיש כי אבחון פסיכודידקטי יכול להיעשות אך ורק על ידי גורם מקצועי שהורשה לכך.

  אנשי המקצוע המורשים לערוך אבחון שכזה יכולים להיות פסיכולוגים מומחים שעברו הכשרה בתחום האבחון הדידקטי או פסיכולוגים שהאבחון הדידקטי הוא לא חלק מהכשרתם ומומחיותם, אך להם היכולת, כמובן, לבחון את החלק הפסיכולוגי באבחון ולשלב את עבודתם שנעשתה מול התלמיד יחד עם מאבחן דידקטי.

  לצד זאת, ממליצים מומחים בתחום הפסיכולוגיה והחינוך לבחור במאבחנים להם גם תעודת M.A בליקויי למידה.

  אבחון פסיכודידקטי פרטי

  לימוד בכיתה מורכבים עבור ילדים ומבוגרים המתמודדים עם לקות למידה

  גם במסגרת אבחון פסיכודידקטי קיימת כמובן האפשרות להיעזר באנשי מקצוע מהסקטור הציבורי הרחב. המוקדים הממשלתיים אליהם ניתן לפנות על מנת שיוכלו לסייע לתלמידים ובני משפחותיהם בביצוע של אבחון פסיכודידקטי כוללים את המוקד של משרד החינוך, שי”ל – שירות ייעוץ לאזרח ומוקד מענה ממשלתי מרכזי.

  לבחירה באבחון הנעשה בסקטור הציבורי ניתן יהיה להבחין בפערים משמעותיים בעלויות לעומת מכונים פרטיים. על ההורים להכיר בעובדה כי אנשי מקצוע בתחומי הטיפול השונים יבחרו לרוב לעבוד בסקטור הפרטי לעומת הציבורי וזאת בשל התעריפים הנמוכים המוצעים לאותם אנשי מקצוע על ידי קופות החולים השונות.

  מכאן, שברוב רובם של המקרים הבחירה לעשות שימוש במאבחן פסיכודידקטי במסגרת הציבורית יש ותהיה בעלות נמוכה משמעותית לעומת זו הפרטית, אך יש בתוכה סיכוי גדול כי האבחון ייעשה על ידי אנשי מקצוע להם ניסיון ומיומנות דלים שיש ויכולים לפגוע באיכות האבחון ובכך להוביל לאבחון לא מדויק שעלול לפגוע בילדיכם בהמשך.

  עלות אבחון נמוכה = זמן המתנה ארוך

  חשוב להבין: דחייה של אבחון או המתנה בתור של קופות החולים לוקחת זמן. לדבר זה יש מחיר רב, שכן אמנם אנחנו חוסכים מאות שקלים בטווח הקצר, אך מסתכנים בכך שילדינו ימשיך לסבול מכך שאינו מצליח בביה”ס.

  היבט נוסף וחשוב נוגע לא פעם לזמן ההמתנה. ישנם מקרים ובהם תלמידים נאלצו להמתין זמן רב לביצוע של אבחון פסיכודידקטי בסקטור הציבורי.

  ההמתנה הרבה לאבחון קורת לא פעם לאחר תחילת שנת הלימודים. זאת בזמן שאותה המתנה הארוכה לביצוע האבחון פוגעת בתלמיד שאינו יכול ליהנות עדיין מההתאמות להן הוא זקוק במסגרת החינוכית בה הוא נמצא.

  כשהילד נאלץ להמתין לביצוע האבחון, כשלאחריו ישנה גם המתנה לתוצאות ומסקנות עולה תסכול רב. יש לקחת בחשבון כי גם לאחר האבחון, יש זמן נוסף שיש להמתין להתאמות שעל המסגרת החינוכית לעשות.

  הזמן הרב בו נאלצים תלמידי רבים להמתין לאבחון פסיכודידקטי בסקטור הציבורי מהווה כמובן תופעה מצערת שפוגעת ברבים מהם. כמות המאבחנים בסקטור הציבורי מצומצמת והיא אינה מאפשרת בביצוע האבחונים באופן מידי ומהיר כפי שהדבר אפשרי בסקטור הפרטי.

  ההמתנה הארוכה לאבחון, בזמן ששנת הלימודים החלה, עלולה להוביל בחלק מהמקרים לתסכול רחב אצל תלמידים רבים. בדרך-כלל מדובר על תלמידים המתקשים לעמוד באתגרים בפניהם הם מתמודדים במסגרת החינוכית. אתגרים אלו הינם אתגרים לימודיים ואף אלו החברתיים, הפסיכולוגיים והרגשיים.

  יש לזכור כי אבחון מוקדם יותר יספק המלצות מהירות יותר וכך הילד יצליח להגיע להישגים הראויים במהירות. לכך יש ייתרון נוסף, שהוא הפסקת הפגיעה בדימוי העצמי הנמוך של הילד ומניעה של דיכאון בילדים ובני נוער וחרדה.

  זקוקים לייעוץ מידי? חייגו: 03-5233757

   

  מה עלות אבחון פסיכודידקטי?

  כפי שכבר ניתן להבין, קיים פער משמעותי בין עלות אבחון פסיכודידקטי במגזר הציבורי לעומת זה הפרטי. עבור הורים רבים נושא עלות אינו מהווה פקטור והם יבחנו לעומק במגזר הפרטי באיזה מכון כדאי להם לבצע האבחון לילדיהם.

  בישראל ניתן להצביע על עשרות מכונים ומסגרות טיפוליות המבצעות מגוון רחב של טיפולים ואבחונים ובתוכם צוות אנשי מקצוע להם המיומנות, הניסיון וההכשרה באבחונים פסיכודידקטיים.

  העלות הממוצעת נעה בטווח של 3,000-3,500 ₪ כשבטווח מחירים זה, שהוא יחסית מצומצם, נלקחים בחשבון פרמטרים מקצועיים משמעותיים שיש בהם להוביל כל מכון או מסגרת טיפולית לקבוע את תעריפיהם.

  אבחון פסיכודידקטי במכון פרטי

  אבחון פסיכודידקטי פרטי במכון סול הינו מקצועי וזריז

   

  מה הגורמים המשפיעים על מחיר האבחון?

  זמינות

  כפי שהדבר מקבל ביטוי בתחומי הרופאה והטיפול ובעולם העסקי כולו, עלות השירותים והמוצרים נקבעים לרוב על פי פרמטרים של איכות ומקצועיות. הדבר בהחלט מקבל גם כאן ביטוי, כשמכונים ומסגרות טיפול בתחום הפרטי. במסגרות/מכונים אלה, מחירי האבחון הפסיכודידקטי נחשבים לגבוהים. נציין כי המחיר הגבוה הינו בעקבות מקצועיות ומהימנות אנשי מקצוע להם שנים רבות של ניסיון.

  נגישות

  במסגרות פרטיות, לעומת אלו הציבוריות, קיימת באופן טבעי מעטפת יותר חמה ונגישה לעומת זו הפרטית. מעטפת שיש בה להיות ערך מוסף עבור תלמידים רבים שחלקם חשים אולי נבוכים ומבוהלים מהליך זה, ומכאן שאותו ערך מוסף מגולם גם הוא במחיר האבחון.

  מקצועיות

  לצד זאת, קיים דגש באותם מכונים פרטיים גם על אלמנטים מקצועיים סביב נושא האבחון. לא פעם, מפאת חוסר במשאבים, דבר זה לוקה בחסר באופן שטחי בסקטור הציבורי.

  המקצועיות כוללת איסוף רקע קודם, על-ידי שליחת מסמכים ואבחונים קודמים, מילוי שאלונים טרם האבחון ושיחה מקדימה עם הורי המאובחן. זאת, על מנת לקבל רקע רחב אודות התלמיד סביב הרקע ההתפתחותי שלו, הרקע החינוכי והמשפחתי.

  בהמשך יזכו ההורים לקבל שיחת משוב מהצוות המאבחן. בשיחה זו יוכלו לקבל את ממצאי האבחון, תוך מתן הסבר כיצד ממצאים אלו אמורים לבוא לידי ביטוי במסגרת החינוכית של ילדם.

  שפת אם

  שפת אם הינו פרמטר נוסף שחשוב לגעת בו ואנו לעיתים נוטים להקל בו ראש. לשפת האם חשיבות רבה גם על עלות מחיר האבחון במכונים פרטיים. גורם זה נוגע למקרים בהם ישנו הצורך בביצוע אבחון לילדים שאינם דוברים את השפה העברית!

  הורים לילדים אלו בכל מקרה יהיו זקוקים לבצע האבחון במסגרת פרטית. זאת בשל העובדה כי יתקשו למצוא מסגרת ציבורית לאבחון בשפות שאינן עברית. לדוגמא, אבחון בשפה אנגלית, רוסית, ספרדית וצרפתית. אולי תופתעו, אך חשוב לציין כי אצלנו מתקיימים גם אבחונים בשפת הסימנים (בסיוע מתורגמן מוסמך)!

  פרט לעלות האבחון, יש לקחת בחשבון כי ישנה חשיבות באבחון מקצועי ומדויק בילדים שאינם דוברים עברית כשפת אם. חשבו על זה רגע – ילדים שאינם מבינים עברית טוב וגם מתקשים בלימודים מתקשים יותר מאחרים. לאוכלוסייה מיוחדת זו יש קשיים רבים, שרק פסיכולוג מאבחן ותיק, יוכל לסייע.

  אבחון פסיכודידקטי מחיר – סיכום

  מחירו של אבחון פסיכודידקטי אינו מחיר גבוה ללא סיבה!  האבחון הפסיכודידקטי במכון פרטי הינו אבחון הנעשה על-ידי אנשי מקצוע מן השורה הראשונה.

  במכון סול פסיכולוגים קליניים וחינוכיים מומחים המבצעים אבחונים פסיכודידקטיים זה שנים רבות. חשוב להבין שלדבר זה יש יתרון בדיוק האבחנות ובמהירות ויעילות קבלת הדו”ח האבחוני.

  כשדו”ח אבחוני מוגש מהר לביה”ס, כך הילד מקבל במהרה את ההתאמות להן זקוק. באופן זה, הילד יוכל לקבל את התמיכה לה הוא צריך ולהגיע להישגים טובים בזמן המהיר ביותר.

  ובינינו- מה יותר חשוב מזה שהילד שלך יצליח ויאמין בעצמו? לבריאות הנפשית של הילד אין מחיר!

  חשוב להכיר כי מחיר האבחון צריך לשקף את משכו. מוקדשות שעות רבות המושקעות בהעברת האבחון וכתיבת הדו”ח האבחוני. כמו כן, יש לקחת בחשבון את שנות הניסיון של אנשי המקצוע ואף גילו של התלמיד.

  מכיתה ז’ כולל האבחון הפסיכודידקטי גם הערכת השפה האנגלית והתפקוד בחשבון. פרמטרים אלו מאריכים את משך האבחון ומכאן העלות לתלמידים מכיתה ז’ ומעלה יקרה יותר. ברוב המקרים עלות אבחון לתלמידים בוגרים תהיה גדולה יותר לעומת תלמידים במסגרות של בתי ספר יסודיים.

  במסגרת פרטיות יוכלו ההורים להתרשם ממגוון רחב של אנשי מקצוע מנוסים ומיומנים. אנשי מקצוע אלו שולטים במספר רחב של שפות. בנוסף, הפסיכולוגים המאבחנים שלנו לקחו חלק באבחונים פסיכודידקטים ובאבחונים אחרים במדינות ובאוכלוסיות אחרות. זאת כיוון שחלק מהצוות שלנו עברו חלק מההשתלמויות שלהם מחוץ לישראל.

  מוזמנים ליצור קשר עם המומחים של מכון סול ולקבוע אבחון במהרה, בסמוך לאזור מגוריכם!

   

   אנחנו כאן בשבילכם

   השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם

   שדות המסומנים ב-* הם שדות חובה

   שדות המסומנים ב-* הם שדות חובה