טיפול רגשי

עדי ביטנר - פסיכולוגית קלינית M.A | מכון סול לפסיכותרפיה | פורסם: 28.5.22

במכוננו קיימים טיפולים רגשיים בקליניקה בגבעתיים, בשפלה ובמספר קליניקות ברחבי הארץ. המטפלים הינם פסיכולוגים ופסיכותרפיסטית, מומחים בתחומים בתחומם.

זקוקים לייעוץ מידי? חייגו: 03-5233757

 

מהו טיפול רגשי

טיפול רגשי ופסיכותרפיה

מהו טיפול רגשי

טיפול רגשי הוא טיפול המתמקד בבעיות רגשיות של הפרט, זאת באמצעות הקשר שנוצר, בין המטופל למטפל. המטפל עשוי להיות פסיכולוג או פסיכותרפיסט שעבר הכשרה מעמיקה.

בשיחה, לומד המטפל להכיר את המטופל, את רגשותיו ואת האופן בו מתמודד עימם. המטפל לומד את קשייו של המטופל ובונה תכנית טיפולית, באמצעותה יוכל המטופל לקחת שליטה על חייו ולהתמודד עימם טוב יותר.

ישנם סוגים שונים של טיפול רגשי, זה עשוי להשתנות בין המטפלים וכן גם בתלות לסיבת הפנייה ומהי שיטת הטיפול הנכונה והטובה ביותר עבורו. טיפול רגשי עשוי להיות טיפול

 • פסיכו-דינמי, במהלכו המטפל יעזור למטופל להציף צרכים ודחפים לא מודעים לעבר המודעות; וכן, לנסות לממש אותם תוך הבנה של המציאות.
 • כמו כן, טיפול רגשי עשוי להיות גם טיפול קוגניטיבי-התנהגותי CBT, טיפול קצר טווח וממוקד, במהלכו המטפל והמטופל ינסו לזהות דפוסי חשיבה בעייתיים המפריעים לנו בחיי היומיום ולשנותם.
 • טיפולים אלה עשויים להיות במסגרת של טיפול פרטני, טיפול קבוצתי, טיפול זוגי, טיפול משפחתי וכדומה.

להעמקת הקריאה על איזה טיפול פסיכולוגי מתאים לי?

מה ההבדל בין טיפול פסיכולוגי לטיפול רגשי?

ההבדל העיקרי בין טיפול פסיכולוגי וטיפול רגשי מצוי בתהליכי ההכשרה של המטפלים. טיפול פסיכולוגי מועבר על ידי פסיכולוג קליני, אשר עבר הכשרה ארוכה של תואר ראשון ושני במשך כ-6 שנים ועוד 4 שנות התמחות.

הפסיכולוג הקליני לומד ורוכש ידע מעמיק על ההתנהגות האנושית, אבחון התנהגות המטופל, ואת תהליך ריפוי הנפש. הפסיכולוג, במהלך הכשרתו, נחשף גם למחקרים מקיפים ועדכניים ולהבנת תהליכים מוחיים הקשורים להתנהגות האנושית.

רישומו של פסיכולוג קליני בפנקס הפסיכולוגים משמעותו כי סיים ארבע שנות התמחות ובחינת סיום מקיפה.

לעומת זאת, מטפל רגשי לא חייב להיות פסיכולוג!

טיפול רגשי לכל הגילאים

טיפול רגשי וטיפול פסיכולוגי

ישנם מטפלים רגשיים שמגיעים מתחומי לימוד אחרים, כגון:

 • תואר שני בעבודה סוציאלית קלינית, תרפיה באומנויות, קרימינולוגיה קלינית ומגמות שונות של תואר שני בפסיכולוגיה;
 • מטפלים שלאחר התואר השני מרחיבים את ידיעותיהם והכשרתם באמצעות לימודי פסיכותרפיה בבתי ספר שונים לפסיכותרפיה ברחבי הארץ.
 • בעלי המקצועות המתוארים לעיל שונים מפסיכולוגים בכך שאינם יכולים לעסוק באבחון, אך אין זה אומר שאינם מטפלים מצוינים. מי שסיים לימודי פסיכותרפיה עוסק בטיפול בקשיים רגשיים לכל דבר תוך שימוש בתאוריות וטכניקות טיפוליות.

בין אם אתם פונים לטיפול פסיכולוגי ובין אם אתם פונים לטיפול רגשי, כדאי לבדוק את ההכשרה של המטפל/הפסיכולוג ואת הניסיון שלו.

טיפול רגשי לא בהכרח פחות טוב מטיפול פסיכולוגי, אך זהו תחום בו ההכשרה רחבה ולכן כדאי לברר מיהו המטפל ומהו ניסיונו.

טיפול רגשי בילדים

טיפול רגשי לילדים הוא טיפול הנועד לטפל במצוקות רגשיות של ילדים ובני נוער. טיפול מסוג זה כולל כמובן מעורבות הורית בטיפול. טיפול בילדים עשוי להיות יעיל בשלבי התפתחות קריטיים בחייו של האדם. כך, ניתן לזהות קשיים רגשיים בעוד הם קטנים ומינוריים, כך ניתן יהיה לבצע התערבות ממוקדת ומהירה לטיפול בבעיה.

טיפול רגשי בילדים עשוי לגעת בתחומים של חרדות, דיכאון, קשיי הסתגלות, טראומות, בעיות התנהגות, בעיות שינה ועוד…

הטיפול בילדים שונה בתכלית מטיפול רגשי במבוגרים. הטיפול בילדים לא כולל שיחה ישירה עם המטופלים על מצבם הנפשי, אלא משתמש בדרכים עקיפות, כגון טיפול במשחק או ציורים ואמצעים עקיפים ומוחשיים נוספים.

טיפול רגשי בבני נוער

בני נוער חווים תקופה סוערת ביותר! תקופת ההתבגרות הינה תקופה דינמית, מלאת שינויים, הכוללת משברים חברתיים, משברי זהות, שינויים בביטחון העצמי ובדימוי העצמי ולא מעט מתעוררות הפרעות רגשיות.

באמצעות טיפול רגשי, ניתן לעזור לבני נוער מתבגרים לצלוח תקופה סוערת זו, לסייע להם לממש את זהותם, לשפר את ביטחונם העצמי ולדייק את הדימוי העצמי שלהם.

כדאי לפנות לטיפול במידה ומופיעים אצל המתבגר דפוסים בהם נראה כי מזיק לעצמו. הבעיות הנפוצות ביותר אצל בני נוער סובבים סביב חרדות, דיכאון, הפרעות אכילה, בעיות חברתיות ובעיות התנהגות.

טיפול רגשי במבוגרים

טיפול רגשי במבוגרים, מטרתו לסייע לאדם להתמודד עם קושי במציאות חייו.

מבוגרים רבים פונים לטיפול רגשי מסיבות שונות:

 • טיפול בפרידה– פרידה זוגית, או פרידה מאדם שהיה משמעותי בחייו ומת באופן מפתיע. ברוב המקרים, מבוגרים פונים לטיפול רגשי כאשר חוו פרידה ומרגישים שלא יכולים להתמודד לבד;
 • טיפול זוגי– זוגיות הוא הקשר המשמעותי ביותר בחייו של אדם בוגר. מתוך כך, זוגיות הינו הקשר המורכב ביותר של אדם בוגר. בעקבות חיכוכים וגם בעקבות מצבים שוליים יותר, אנשים מבוגרים פונים לטיפול רגשי, בניסיון לסייע לתקשורת בין בני הזוג;
 • טיפול בדיכאון– אם בשל פיטורין ממקום העבודה, או בשל מצב רגשי מורכב, מבוגרים רבים מדווחים על תחושות של דיכאון או חרדה, כאשר פונים לטיפול רגשי. הטיפול בדיכאון הינו תהליכי, ולכן מבוגר הפונה לטיפול רגשי בדיכאון צריך לקחת בחשבון כי ייתכן והתהליך הטיפולי יימשך זמן לא קצר ובנוסף, כי ייתכן והפסיכולוג המטפל יציע לפנות לאבחון פסיכיאטרי, לבחינת התאמה תרופתית;
 • טיפול בחרדות– אם בשל לחץ נפשי ספציפי סביב עבודה, לימודים, אבל ואובדן, פיטורין, גירושין וכדומה; אם בשל פוביה ספציפית, כמו פוביה מטיסות; ואם בשל הפרעות חרדה ממושכות, כמו חרדה חברתית, אגורפוביה, הפרעות אובססיביות-קומפולסיביות (OCD) ועוד;
 • טיפול בטראומה– סימפטומים פוסט-טראומטיים;
 • טיפול בהפרעות אכילה– אנורקסיה, בולימיה, אכילה כפייתית, בעיות בדימוי גוף ועוד.
מכון לטיפול רגשי

טיפול רגשי במרכז הארץ (גבעתיים)

מכון סול לפסיכותרפיה ממוקם בגבעתיים באזור פסטורלי, שקט, נעים ואינטימי. חדרי הטיפול הינם פרטיים ואקוסטיים. המטפלים במכון מומלצים בתחומם ועברו הכשרה רבת שנים בתחום בריאות הנפש ועובדים עם פניות שונות בתחומים שונים, כגון הפרעות אכילה, מצב רוח, דיכאון, הפרעות קשב וריכוז ועוד. המטפלים במכון בגבעתיים עובדים גם עם מבוגרים וגם עם ילדים.

טיפול רגשי בשפלה

במכון סול, מתקיימים טיפולים גם באזור השפלה. אנו מכון מקצועי העובד עם פסיכולוגים ופסיכותרפיסטים בעלי קליניקות פרטיות ברחבי הארץ. נשמח לסייע לכם למצוא מטפל ראוי באזור השפלה: באר יעקב, ראשון לציון והסביבה, רחובות ועוד.

מהי העלות לטיפול רגשי?

טיפול רגשי מחיר

עלויות של טיפול רגשי במגזר הפרטי נעים בדרך כלל מ350 ועד 600 ₪. העלויות כמובן משתנות בהתאם לסוג הטיפול, האם מדובר בטיפול זוגי, משפחתי, פרטני לילד, הדרכת הורים ועוד. אצלנו במכון סול, עלות הטיפול נעה בין 350-450 ₪ בלבד.