פסיכוגריאטר

חן אור יונגרוירט - פסיכולוגית קלינית M.A | מכון סול לפסיכותרפיה | פורסם: 16.1.22 | עודכן: 9.2.22

אצלנו במכון סול מתקיימים אבחונים וטיפולים על-ידי פסיכוגריאטרים במרכז הארץ! פסיכוגריאטר הינו פסיכיאטר המתמחה בטיפול ואבחון בגיל השלישי והרביעי (60+).

זקוקים לייעוץ מידי? חייגו: 03-5233757

פסיכוגריאטר מומלץ

אם הגעתם אלינו- ודאי אתם מחפשים פסיכוגריאטר, פסיכיאטר המומחה באבחון וטיפול בקשישים. פסיכוגריאטר הוא רופא פסיכיאטר, בעל הכשרה וניסיון בעבודה עם טיפול בגיל השלישי והרביעי.

במכוננו פסיכוגריאטרים מומלצים ומומחים, אשר מנוסים בעבודה בגילאים אלו.

אנו מניחים כי אתם מחפשים פסיכוגריאטר מומלץ לטיפול בעצמכם או בהוריכם. אנו יכולים להבטיח כי הגעתם למקום הנכון! אנחנו במכון סול מנוסים בטיפול בגיל השלישי, בתחום הפסיכיאטריה והפסיכולוגיה.

לקריאה על סוגי טיפולים בגיל השלישי>>

מה זה פסיכוגריאטר?

פסיכוגריאטר הינו רופא פסיכיאטר אשר התמחה בטיפול בקשישים. ההבנה והחשיבות של הפסיכוגריאטריה עלתה למודעות בעשורים האחרונים, עם העלייה בתחלואה.

עלייה זו הביאה למחלות שלא הכרנו קודם לכן, כמו דיכאון בזקנה, הפרעות בזיכרון, דמנציה ועוד.

למעשה, התמחות זו התגבשה רק בשנת 1950 לערך.

  אנחנו כאן בשבילכם

  השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם

  שדות המסומנים ב-* הם שדות חובה

  שדות המסומנים ב-* הם שדות חובה

  פסיכוגריאטר התמחות

  בין שלל התופעות הנפשיות של הגילאים הללו, אנחנו רואים הפרעות נפשיות שכיחות, ביניהן:

  • דיכאון בגיל השלישי– עם הזקנה, הפגיעה ביכולת התפקוד והשעות הפנויות, מתחילה תחושה של עצבות. בתגובה, גם הסביבה החברתית מסמנת לקשיש כי אינו רלוונטי לחיים העכשוויים. תחושה זו הינה קשה להכלה והאמת, שאף אדם לא צריך להתמודד עם הקושי הכרוך בכך. הסביבה אינה אמפטית לאנשים מזדקנים, אך חשוב שנהיה! זאת התרומה המרכזית של אבחון נכון של פסיכוגריאטר מומלץ ומקצועי.
  • הפרעות בזיכרון ודמנציה– תגובה שכיחה שמוסיפה לתחושה של עצבות, מועקה ודיכאון, הן הפרעות בזיכרון. לצערנו, עם העלייה בגיל, ישנה נסיגה ביכולת הקוגניטיבית הכללית. לרוע המזל, המבוגר מודע לכך שלא זוכר כבעבר, דבר אשר מוסיף סבל ועצבות.
  • קשיים בתפקוד המיני– אצל גברים, אך גם אצל נשים, יש קשיי בתפקוד המיני אשר מובילים להתכנסות פנימה ולירידה בחשק הטבעי לחיים. בעזרת טיפול תרופתי נכון, אנו מסייעים ליציבות בתפקוד המיני והשבת העניין בחיים. מיותר לציין כי בעניין זה גם טיפול פסיכולוגי יסייע.

  פסיכוגריאטר ביקור בית

  שירות חדש אותו אנו מציעים, הינו פסיכוגריאטר עד הבית. נוכח המציאות המורכבת של מבוגרים, אנו רואים חשיבות עליונה להנגיש את תחום הטיפול בקשישים. כחלק מההנגשה, באופן טבעי קשישים רבים מתקשים להגיע לקליניקה ולכן אנו מגיעים אליכם.

  לביקור בית פסיכוגריאטרי יתרונות רבים, ביניהם:

  • נגישות.
  • זמינות.
  • דיוק אבחנה.
  • התאמת טיפול.

  בהרבה מהמקרים, התרומה העיקרית של ביקור בית הינה האפשרות לראות איך חי האדם. נוסף לכך, בביקור בית נוכל לראות את משפחתו של הקשיש ואת האופן בו חי את חייו. באופן זה, נוכל להתערב במציאות ולתת הצעות לשיפור מצבו.

  למשל במקרים רבים אנחנו רואים כי ביתו של הקשיש לא מותאם למצבו הפיזי. כך במקרים בהם הקשיש למשל צריך להיכנס לדוש צר ואילו הוא זקוק לאמבטיה עם כיסא. דבר זה נשמע אמנם פשוט וסתמי, אך הינו בעל חשיבות עליונה!

  שינוי ההסדרים בביתו של המטופל תורמת באופן ישיר לבריאותו הנפשית ויציאה מהמועקה הקשורה במצבו הנוכחי.

  מתי כדאי לפנות לפסיכוגריאטר?

  הפנייה לפסיכוגריאטר, כמו פנייה לכל טיפול או אבחון נפשי, צריכה להיעשות בזמן שעוד הקושי הוא קטן ובר תיקון.

  לאנשים רבים יש נטייה לפנות לאבחון או טיפול כשהמצב כבר חמור, בולט ומוסיף לסבל רב עבור המטופל. אנו מזמינים ומעודדים אתכם לפנות לפסיכוגריאטר כשהקושי עוד מצומצם.

  במקרים בהם אנחנו פונים מוקדם, נוכל לסייע לאדם על ידי מעורבות תרופתית מצומצמת ובשילוב טיפול פסיכולוגי.

  אם הפנייה תיעשה במצב קצה, ייתכן ונוכל רק לסייע בשימור המצב, אך לא בשיפורו!

  אבחון נוירופסיכולוגי- השלמה לאבחון פסיכוגריאטרי

  אבחון נוירופסיכולוגי הינו אבחון הבודק יכולות זיכרון, יכולות ניהוליות ותפקודיות. אבחון זה מועבר על-ידי פסיכולוג שיקומי או קליני, אשר התמחה בהפרעות מוחיות, כגון הפרעות בזקנה, פגיעות תפקודיות, פגיעות מוחיות כתוצאה מפגיעה פיזית ועוד.

  אבחון נוירופסיכולוגי הינו האבחון המקיף ביותר משלל האבחונים הפסיכולוגים הקיימים. אבחון זה נועד למפות ולחדד את האבחנה, במטרה להתאים טיפול נפשי וטיפול תרופתי נכון יותר עבור הקשיש.

  פנייה לאבחון זה תיעשה או על-ידי הקשיש ומשפחתו, או בהמלצת הפסיכוגריאטר המטפל.

  זקוקים לייעוץ מידי? חייגו: 03-5233757