עלות פסיכיאטר פרטי – יש תמורה בעד המחיר?

צוות המכון | מכון סול לפסיכותרפיה | פורסם: 10.1.22 | עודכן: 2.12.23

במכון סול פסיכיאטרים פרטיים מומחים המתמחים בילדים, נוער, מבוגרים וקשישים. תורים פנויים תור שבועיים מרגע הפנייה, לכל היותר! בנוסף, אנו מציעים גם שירות של פסיכיאטר עד הבית, בתאום מראש. שימו לב! יש לבדוק שבדיקת פסיכיאטר עד הבית מתקיימת באזור מגוריכם.

עדכון: בשלב זה אין תורים פנויים לפסיכיאטר ילדים (עד גיל 18).

זקוקים לייעוץ מידי? חייגו: 03-5233757

פסיכיאטר הינו רופא שתחום עיסוקו בבריאות הנפש. עבור קבלת רישיון לעסוק בתחום זה עליו לסיים לימודי רפואה, זאת לצד התמחות של ארבע וחצי שנים. בתום הכשרתם, פסיכיאטרים רבים מועסקים במשרות ציבוריות, כשחלקם בוחרים לעבוד במסגרות פרטיות ובהמשך אף לפתוח קליניקה פרטית.

פסיכיאטר פרטי

מקצועיות פסיכיאטר פרטי

בשירות הציבורי לצערנו, ברוב המקרים (במרפאה ובמיון) פוגש אותנו פסיכיאטר מתמחה, שסיים זה עתה את לימודי הרפואה שלו. לצערנו במקרים רבים חוסר הניסיון של הפסיכיאטר עלול להוביל להבנה מוגבלת של המטופל. במקרים קריטיים- חשוב לפנות לפסיכיאטר פרטי, בגלל המקצועיות, אבל לא רק!
נושא שירותי הבריאות הציבוריים מול הפרטיים מהווה נושא רחב לדיון. הדיון בנושא זה משתנה בהתאם לתחום הרפואי בו דנים. זאת בשל העובדה כי ישנם תחומים בהם השירותים הציבוריים מספקים ועימם גם עלויות נוחות. מנגד, ישנם תחומי רפואה בהם הבחירה באיש מקצוע פרטית משמעותית יותר.
בתחום בריאות הנפש ניתן לראות פערים משמעותיים בעלויות. פערים שיש בהם להסביר את איכות הטיפול בין שתי האפשרויות. לבטח כשמדובר בדיון הנוגע לבחירה בין פסיכיאטר פרטי לפסיכיאטר ציבורי.

פסיכיאטר פרטי לעומת ציבורי: עלות לעומת תועלת

אפשרות נוספת היא הבחירה בטיפול אצל פסיכיאטר פרטי, כשחלק מהעלות מסובסדת על ידי קופת החולים. פסיכיאטרים פרטיים רבים נהנים כיום ממטופלים המגיעים אליהם דרך קופות החולים השונות.
שיתוף פעולה זה מאפשר לחברי הקופות ליהנות ממחירים נוחים, תוך היכולת לקבל טיפול מפסיכיאטר פרטי.
בחלק ניכר מהטיפולים, בין אם אצל פסיכיאטר רגיל, פסיכיאטר לילדים או בטיפולים נוספים, מאפשרות קופות החולים סבסוד משמעותי. כך מתאפשר לחברי הקופה, הפונים לפסיכיאטר שעובד עם קופת החולים, ליהנות ממחיר נמוך ב-50% ואף יותר עבור כל מפגש.

חשוב לשים לב!

 1. פסיכיאטר שעובד בהסדר עם הקופות, מחוייב לדווח לקופה את האבחנה שמצא ולתעד זאת בתיק הרפואי שלכם.
 2.  קיימים מעט מאוד תורים זמינים.

  אנחנו כאן בשבילכם

  השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם

  שדות המסומנים ב-* הם שדות חובה





  שדות המסומנים ב-* הם שדות חובה

  מדוע עלות פסיכיאטר פרטי גבוה יותר?

  הסיבה לכך נוגעת למספר פרמטרים שחשוב להכיר. לצד זאת, חשוב להדגיש שגם פסיכיאטר פרטי וגם פסיכיאטר ציבורי עוברים את אותה הכשרה. אי לכך, פסיכיאטרים מקצועיים ואיכותיים נמצאים גם במסגרות ציבוריות וביכולתם לתת מענה מקצועי ומקיף עבור רבים.

  ניסיון רחב

  בחירה בפסיכיאטר פרטי ולצידה עלות גבוהה יותר, מאפשרת לרבים להיחשף למגוון רחב של מטפלים. הדבר משמעותי, למשל, עבור אדם המעדיף למשל פסיכיאטר ממין מסוים, מסגרת פרטית הקרובה לביתו, פסיכיאטר לו זמינות כמעט לאורך כל שעות היממה ועוד.
  המגוון הרחב אינו קיים במסגרת האפשרויות המצומצמות הקיימות במגזר הציבורי. שם יאפשרו לנו קופות החולים להיחשף לרשימה מצומצמת של פסיכיאטרים. רשימה של פסיכיאטרים שהמידע עליהם יהיה מוגבל וחלקי. מכאן, שברוב המקרים נאלץ להתפשר על פסיכיאטר בהתאם לזמינותו באותה עת ופחות להעדפות האישיות שלנו.

  מקצועיות

  היבט נוסף המצדיק את העלות הגבוהה יותר של פסיכיאטר פרטי נוגעת לפן המקצועי. הדבר אינו מקבל ביטוי אך ורק בנוגע לניסיון הרב ואיכות הטיפול הפסיכיאטרי. במסגרות פרטיות, המתחמות בתחום בריאות הנפש, הפסיכיאטר מהווה חוליה משמעותית בתוך אותה מסגרת. לרוב, לצד המסגרת הטיפולית אותה מוביל הפסיכיאטר, תוכל אותה מסגרת פרטית להציע טיפולים משלימים נוספים. טיפולים שיש בהם להיות יעילים גם כן. טיפולים המתכתבים יחד עם השיח המקצועי הקרוב בין הפסיכיאטר לשאר המטפלים ואנשי המקצוע הנמצאים כולם תחת אותה קורת גג של אותה מסגרת פרטית.

  הפער בעלויות בין פסיכיאטר פרטי לפסיכיאטר ציבורי

  אבחון על ידי פסיכיאטר מאפשר להבין כבר בשלב זה את הפערים בעלויות. קופות החולים מאפשרות לבצע אבחון פסיכיאטרי בעלויות נמוכות. ברוב המקרים עלות האבחון במסגרת קופת החולים תהיה זולה יותר, אך ההמתנה תהיה ארוכה. מנגד, עלות פסיכיאטר פרטי נעה בין 1,000 ₪ ל-2,000 ₪ לפגישת אבחון של שעה ו-850 עד 1,200 ₪ למפגש מעקב.
  תמחור נוסף נוגע לעלות פסיכיאטר פרטי עבור כל מפגש. באופן טבעי, ככל שייקבע כי אדם זקוק למספר גדול יותר של מפגשים, כך יוכל אותו אדם ליהנות מעלות נמוכה יותר עבור כל מפגש. במסגרות קופות החולים עלות המפגשים הראשונים תהיה גבוהה, כשבהמשך, במידת הצורך כמובן, עלות המפגשים תהיה נמוכה יותר.

  פערי מחירים בין פסיכיאטרים

  אתם זקוקים לפסיכיאטר פרטי ולתורים זמינים ומיידיים? הנכם מוזמנים ליצור קשר עימנו. נשמח לסייע!

   אנחנו כאן בשבילכם

   השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם

   שדות המסומנים ב-* הם שדות חובה





   שדות המסומנים ב-* הם שדות חובה