טיפול פסיכולוגי בפתח תקווה

צוות המכון | מכון סול לפסיכותרפיה | פורסם: 17.1.21 | עודכן: 16.2.21

טיפול פסיכולוגי מקצועי בפתח תקווה

פתח תקווה הינה עיר במרכז הארץ. בעבר פתח תקווה היתה מושבה, עוד טרם קום המדינה, אך מאז התפתחה והפכה לעיר ואם בישראל. אדם המחפש טיפול פסיכולוגי בפתח תקווה מחפש טיפול הממוקד לקשייו והבעיות איתן מתמודד, בעיר מגוריו. טיפול בעיר המגורים הינו חשוב, מהסיבה הברורה: טיפול פסיכולוגי דורש מחוייבות והתגייסות יומיומית, השקעה נפשית, רגשית וכן, גם כספית.

בשביל שהשקעה זו תשמר לאורך זמן, על מספר מרכיבים עיקריים להיות זמינים ונוחים. טיפול פסיכולוגי בעיר המגורים היא אפשרות נוחה ויעילה עבור מי שגר בפתח תקווה. אך איך אדע שהמטפל שלי הינו מטפל ראוי ומקצועי? על כל זה ועוד נדון בהמשך הכתבה.

צור קשר להתאמת פסיכולוג/ית לטיפול בפתח תקווה>>

פסיכולוג מומלץ בפתח תקווה

המלצות טובות ודאי קיימות לפסיכולוגים באזור מגוריכם, אך מה מבדיל בין פסיכולוג אחד לאחר ואיך נוכל מהי המקצועיות של הפסיכולוג אליו אנחנו פונים? שאלות אלו קשות ומורכבות. ההחלטה לפנות לטיפול לרוב נעשית אחרי תקופה שאדם מנסה להתמודד לבד עם חייו ועם קשייו. כשאדם פונה כבר לטיפול, הוא רוצה למצוא מיד סיוע ועזרה להתמודדות עם קשייו, אך הדבר לא תמיד פשוט. פעמים רבות איננו יודעים מה המקצועיות של המטפל, מה שנות נסיונו, האם הוא פסיכולוג, פסיכותרפיסט או מטפל מסוג אחר ומה מכל השפע כזה יתאים דווקא לקושי עימו אני מתמודדת.

דבר אחד ברור ודאי- הפסיכולוג המומלץ ביותר והמוכשר ביותר הוא חשוב כמובן בבחירת טיפול, אבל האם דבר זה מבטיח שהטיפול יהיה יעיל ויתאים דווקא לקושי עימו האדם מתמודד? לא תמיד. מחקרים מצאו שקשר בינאישי, קרבה, הבנה, אמפטיה ויציבות בטיפול אלה המשתנים המשפיעים ביותר על יעילות הטיפול ולאו דווקא מקצועיות המטפל.

התאמה טיפולית במכון סול

לפני שאנחנו “קופצים” לקשר מחייב, משמעותי וארוך טווח עם מטפל, אנחנו במכון סול לפסיכותרפיה, מציעים לקיים פגישת ייעוץ עם פסיכולוג קליני מומחה אשר יוכל לתאם עבורך את המטפל המתאים ביותר לקושי עימו אתה מתמודד- אם דרך טיפול פסיכולוגי אונליין דרך הזום או בפגישה פרונטלית, במכון.

להמשך קריאה על טיפול פסיכולוגי בתקופת הקורונה קראו כאן>>

  אנחנו כאן בשבילכם

  השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם

  שדות המסומנים ב-* הם שדות חובה

  שדות המסומנים ב-* הם שדות חובה

  פסיכולוג ילדים בפתח תקווה

  אם קודם דנו בכך שמציאת מטפל היא לא תמיד פשוטה, מה לגבי מציאת פסיכולוג המתאים לילד שלך? מציאת פסיכולוג מקצועי, אנושי, שמטפל “בגובה העיניים” הינו מצרך יקר וחשוב מאין כמותו כשמדובר בטיפול בילדים, בייחוד בעיתות משבר כמו תקופת הקורונה, אבל לא רק.

  לקריאה על ההשפעות הפסיכולוגיות על ילדים בקורונה וטיפול פסיכולוגי בילדים בתקופת הקורונה>>

  לשלוח את ילדך לטיפול פסיכולוג דורש ראשית כל הכרה בכך שילדך מתמודד עם קושי. עם זאת, שליחת ילדך לטיפול פסיכולוגי היא הפקדת הנפש של ילדך בידיים של אדם אחר, אמנם איש מקצוע, אך איש מקצוע שאיננו יודעים בקלות אם אפשר לסמוך עליו. נושא זה הינו רלוונטי גם כמובן לטיפול במבוגרים ולא רק בילדים, אך טיפול בילדים רגיש מאין כמותו, בייחוד בגלל שילדים הם הדבר היקר ביותר להורה.

  בשביל להתמודד עם הקושי הזה, אנחנו תמיד במכון סול מציעים ומקפידים על כך שהטיפול הפסיכולוג עם הילד יפתח קודם כל במפגש עם ההורים. המטרה במפגש זה היא היכרות הדדית- “בדיקה” של המטפל את ההורים ו”בדיקה” של ההורים את ההתאמה של המטפל, עבור ילדם שאותו הם מכירים יותר מכל אדם אחר.

  לאחר שלב זה, יתקיים מפגש אם הילד. אם הילד ירצה או אם אתם תרצו, ישנה אפשרות לשלב אתכם במפגש הראשון, כדי שתבדקו איך מתרחשת הדינמיקה בחדר הטיפול. עם זאת, נציין כי ישנה חשיבות להשאיר את הילד לבד בטיפול, כדי שירגיש שהמרחב הוא מרחב עבורו, שמכוונן בעיקר לקשייו ולהתמודדויותיו, בנפרד מההורים. זאת, כיוון שפעמים רבות המצוקה של הילד קשורה לקשר בינאישי עם ההורים ולכן חשוב “לנטרל” את המרחב הזה.

  זקוקים לייעוץ מידי? חייגו: 03-5233757

  טיפול CBT בפתח תקווה

  טיפול CBT הינו טיפול קצר מועד הממוקד בסימפטומים ובקשיים עימם אתם או ילדכם מתמודדים. טיפול זה מתמקד בשיפור ההתנהגות היומיומית, דרך הבנה של דפוסי החשיבה וזיהוי המחשבות המכשילות אותנו ומובילות לכשלים בהתמודדות היומיומית.

  לקריאה על יעילות טיפול CBT על פני טיפולים אחרים>>

  טיפול CBT לרוב מתמקד בטיפול בחרדותטראומותהפרעות אכילהדיכאוןהפרעת פאניקההפרעת חרדה חברתית ועוד.