טיפול זוגי בגבעתיים

צוות המכון | מכון סול לפסיכותרפיה | פורסם: 31.7.23 | עודכן: 4.9.23

מציאות החיים בגוש דן ואזור תל אביב אינה קלה.

הצפיפות, הרעש וקצב החיים המהיר מייצרים מתח רב בקרבנו, אשר עלול להשפיע על התקשורת ועל היחס שלנו עם אחרים, ועל חיי הזוגיות שלנו בפרט.

לעתים, יש צורך בגורם מקצועי אשר יתווך את הקשיים בזוגיות, ויסייע לתקן את הקרעים: מטפל או מטפלת זוגית.

בקליניקה של מכון סול, הממוקמת באזור שקט ונעים בגבעתיים, מתקיימות פגישות טיפול וייעוץ זוגי עם מטפלים ומטפלות מנוסים ומומלצים.

זקוקים לייעוץ מידי? חייגו: 03-5233757
זוג יושב בפגישה עם מטפלת זוגית בקליניקה.

טיפול זוגי בגבעתיים – כיצד בוחרים מטפלת זוגית בגבעתיים?

מתי צריך טיפול זוגי?

כל זוג חווה קשיים מדי פעם. מעט קשיים הם מרכיב טבעי ובריא של כל מערכת יחסים, המאפשר חשיבה מחדש וצמיחה. עם זאת, הקשיים והפערים בין בני הזוג עשויים להפוך לגדולים במיוחד, כך שנוצרת פגיעה בהנאה מהזוגיות וברווחתם הנפשית של שני בני הזוג.

הקשיים עלולים לעלות כתוצאה מקצר בתקשורת, חוסר הבנה הדדי, חוסר הסכמה או חוסר תיאום ציפיות. התמודדות מול הקשיים הללו עלולה להעלות תסכול, כעס, תחושת ניתוק וחוסר הקשבה מהצד השני.

במצבים כאלה, המטענים הרגשיים אשר ממלאים את הנפש מקשים לשבת ולחשוב על הדברים בצורה שקולה, מצדם של שני בני הזוג. בדיוק למטרה זו באה התערבות של מטפלת זוגית.

מטפלת זוגית בגבעתיים

מטפלת זוגית היא אשת מקצוע אשר מתמחה בתמיכה וייעוץ לזוגות אשר חווים קושי זוגי ואתגרים במערכת היחסים.

במהלך הטיפול הזוגי, תסייע המטפלת הזוגית לבני הזוג לזהות קשיים בתקשורת, קונפליקטים, ומחסומים רגשיים בתוך מערכת היחסים. המטפלת תקשיב לקשייהם של כל אחד מבני הזוג ותסייע לכל אחד מהם להקשיב לקולו וקשייו של האחר. כך היא תקדם ביניהם אמפתיה, הבנה, חיזוק הקשר הרגשי, ותלמד אותם מיומנויות לפתירת קשייהם באופן אפקטיבי.

מה חשוב בבחירת מטפלת זוגית בגבעתיים?

כשרוצים ללכת לטיפול זוגי בגבעתיים, ישנם מספר דברים שחשוב לשקול בנוגע לבחירת מטפלת זוגית:

  1. הכשרה וניסיון– על המטפלת הזוגית להיות בעלת הסמכה מתאימה לטיפול זוגי מקצועי ומבוסס ניסיון קליני. הידע המקצועי לבדו אינו מספיק, שכן ללא ניסיון מתאים- איכות הטיפול תהיה נמוכה. מטפלת זוגית מוסמכת בעל ניסיון רב-שנים בטיפול בזוגות, אשר התנסתה בטיפול בקשיי זוגיות מסוגים שונים ומגוונים, היא הבחירה הנכונה.
  2. חיבור והתאמה אישית– לכל מטפלת זוגית סגנון אחר ואופי שונה. יתכן כי מסיבות כאלה או אחרות, אחד מבני הזוג או שניהם ירגישו קושי בחיבור למטפלת הזוגית. במקרה שכזה, חשוב שהמטפלת תהיה קשובה לקשיי בני הזוג וביקורתם כלפיה, כך שתוכל לעשות חשיבה מחדש ולהתאים את עצמה לפי צרכיהם. לא כל מטפלת מסוגלת לכך, וגם כאן- זו פונקציה של ניסיון.
  3. ארסנל כלים טיפוליים– קיימות גישות טיפול שונות לטיפול בקשיים זוגיים. כל אחד מבני הזוג בעל מאפיינים ייחודיים, וגם הבעיות עצמן של בני הזוג ייחודיות. לשם כך, חשוב שהמטפלת הזוגית תהיה מצוידת בכלים טיפוליים מסוגים שונים, בהם היא שולטת. מטפלת שכזו תדע להתאים את הכלי והגישה הטיפולית ויודע למאפייני הזוג וקשייהם הייחודיים.

טיפול זוגי בגבעתיים בקליניקה של מכון סול

בקליניקה של מכון סול בגבעתיים ניתן להשתתף בפגישות טיפול וייעוץ זוגי.

המטפלת הזוגית שתטפל בכם בגבעתיים נבחרה בקפידה על ידי הנהלת המכון, כך שהשירות שתקבלו יהיה מותאם אישית ואיכותי ברמה הגבוהה ביותר.

כל המטפלות שעובדות במכון בעלות הכשרה ונסיון נרחב בטיפול זוגי, מומלצות, ונותנות שירות ברמה גבוהה – עם אחוזי הצלחה גבוהים!