פסיכולוגית חרדית

חן אור יונגרוירט - פסיכולוגית קלינית M.A | מכון סול לפסיכותרפיה | פורסם: 3.4.22

אצלנו במכון סול, פסיכולוגית חרדית המקבלת בבני ברק, גבול רמת גן. מיהי פסיכולוגית חרדית? במה היא שונה מפסיכולוגים אחרים? האם יש צורך בפסיכולוגית ספציפית מהמגזר החרדי? ננסה לענות על השאלות הללו.

זקוקים לייעוץ מידי? חייגו: 03-5233757

 

טיפול במגזר החרדי

פסיכולוגית חרדית בבני ברק

 

מיהי פסיכולוגית חרדית?

פסיכולוגית חרדית היא פסיכולוגית לכל דבר שמגיעה מהמגזר החרדי. מכאן, שגם מכירה את הקהילה החרדית באופן הרבה יותר מעמיק ומבין מאשר פסיכולוגית שלא מכירה את אורח החיים החרדי.

נתחיל בכך שטיפול פסיכולוגי הינו טיפול פסיכולוגי והוא לא נגזרת של אורח החיים של המטפל. טיפול פסיכולוגי הוא מפגש אותנטי ואמפטי בין המטפל והמטופל המתרחש באמצעות שיחה, ומטרתו לסייע ולהקל בסימפטומים שחווה המטופל.

האם ובמה פסיכולוגית חרדית ייחודית על פני פסיכולוגים אחרים?

האם פסיכולוגית חרדית שונה מפסיכולוגים אחרים בהכשרתה? התשובה היא לא!
פסיכולוגים עוברים הכשרה מקיפה, ארוכה ומעמיקה באקדמיה ובמוסדות בריאות הנפש. הטיפול מבוסס על קשר של אמון וקרבה רגשית בין המטפל והמטופל.

ובכל זאת, במה ייחודית פסיכולוגית חרדית מפסיכולוגים אחרים והאם יש צורך לפנות לפסיכולוגית חרדית עבור מטופלים אשר מגיעים מהמגזר החרדי?

כדאי שמטופל חרדי יפנה לפסיכולוגית חרדית?

אז כמובן שהתשובה היא מורכבת, זה תלוי במטופלים עצמם.
מטופלים המגיעים מהמגזר החרדי עשויים להגיע עם סוגיות ואתגרים פסיכולוגיים הזהים למטופלים שמגיעים ממגזרים אחרים, כגון: אתגרים בחיי הנישואין, גידול ילדים, דיכאון, חרדה, אתגרים תעסוקתיים ועוד. אך לצד זה, כשמטופל מהמגזר החרדי מגיע לטיפול בעקבות אתגרים בחיי הנישואין למשל, צריך לקחת בחשבון את הייחודיות התרבותית-קהילתית ממנה מגיע.

יש קושי בפנייה לפסיכולוגית חרדית?

בחזרה לשאלה שהעלינו, רוב המטופלים מחפשים הבנה והכלה. טיפול פסיכולוגי כולל אתגרים, של המטופל מול המטפל, של המטופל מול עצמו, אך לצד זאת, מטופל רוצה שיבינו אותו ואת הרקע ממנו הוא מגיע. בהחלט פסיכולוגית חרדית ופסיכולוגים שהתנסו והתמחו עם המגזר החרדי יכולים לגלות הבנה כלפי הרקע הייחודי ממנו מטופלים חרדים מגיעים.

בנוסף לכל, פעמים רבות מטופלים חרדים מגיעים עם חשש להתנגשות בין טיפול פסיכולוגי לבין אמונה דתית. בפנייה לפסיכולוגית חרדית, החשש מתחלף בתקווה רגועה לכך שיש מי שיכול להעניק לך את הטיפול תוך היכרות והבנה עם אורח חייך.

פסיכולוגית חרדית במכון סול

אין תשובה אחת ברורה האם לפנות לפסיכולוגית חרדית או לא. זה תלוי במטופל, בתחושה שלו ובציפיות שלו מהטיפול. יש לקחת בחשבון שטיפול פסיכולוגי הוא לא גן שעשועים, הוא כולל לא מעט אתגרים פנימיים. אך זה מובן לחלוטין שמטופל ירצה להגיע לאתגר זה כאשר הוא בטוח שיש מי שיבין אותו ואת הרקע התרבותי-קהילתי ממנו מגיע.

אצלנו במכון יש פסיכולוגית חרדית, אשר מגיעה מהמגזר החרדי ומטפלת בבני ובנות הקהילה. מוזמנים ליצור איתנו קשר באם תרצו לתאם פגישה.