מכון סול

טיפול פסיכולוגי

הצעד הראשון
בשינוי חייך

צוות מכון סול

ייעוץ לפני טיפול

טבעי שלא נהיה בטוחים אם לגשת או לא לטיפול פסיכולוגי.


טבעי שנחשוש שמא שיחה עם איש מקצוע לא תוביל לפתרון.


את הקשר איתנו תוכלו להתחיל בשליחת שאלה בכל נושא להתייעצות.

פסיכולוג מטעם מכון סול יגיב לכם במייל או בטלפון, בהתאם לבקשתכם. 

להתייעצות השאירו פנייה:

באפשרותכם להתייעץ איתנו בכל שאלה בשדה החופשי, ולציין אם תרצו לקבל את התשובה בשיחה טלפונית או בדוא"ל.

ייעוץ לפני טיפול

טבעי שלא נהיה בטוחים אם לגשת או לא לטיפול פסיכולוגי.


טבעי שנחשוש שמא שיחה עם איש מקצוע לא תוביל לפתרון.


את הקשר איתנו תוכלו להתחיל בשליחת שאלה בכל נושא להתייעצות.

פסיכולוג מטעם מכון סול יגיב לכם במייל או בטלפון, בהתאם לבקשתכם. 

חווים חרדה, בדידות, חוסר חשק ועניין?

 

החיים מפחידים ולא ברורים?

 

סובלים מקושי בוויסות וקשיים במערכות היחסים?

אפשר לחיות אחרת! אל תישארו לבד עם הקושי

מספר המקומות בהנחה מוגבל – מהרו לשמור את מקומכם!

השאירו את פרטיכם ופסיכולוג מומחה יצור עמכם קשר בזריזות ובמהירות.

תוצאות מובטחות ומחיר הוגן

אודות מכון סול

מכון סול לפסיכותרפיה הוא מכון המתמחה בטיפול פסיכולוגי, ייעוץ ואבחון פסיכולוגי למבוגרים, מתבגרים, ילדים והוריהם. הממוקם בגבעתיים, ליד תל-אביב-יפו וברחובות בשפלה ולו שלוחות הפזורות ברחבי הארץ. 

 

אנו במכון סול לפסיכותרפיה מאמינים כי אם הגעת אלינו, אתה בצעד הראשון להקל על חייך וחיי הקרובים לך. אנו מזמינים אתכם לקרוא על צוות המכון, על פעילותיו ועל תוכן מקצועי הנמצא באתר.

איך אנחנו יכולים לעזור לך?

הטיפולים במכון סול נעשים באוויר נעימה, אינטימית ומכילה. הפסיכולוגים המטפלים במכון הינם בעלי הכשרה ממשרד הבריאות והינם בעלי ידע והכשרה רחבת-היקף במגוון רחב של התמודדויות פשוטות כמורכבות. 

סוגי הטיפולים וההתמחויות

 אלו רק חלק מהתחומים בהם מתמקצע המכון שלנו. כמובן שקיימים תחומים נוספים בהם אנחנו מטפלים ועל כולם ניתן לקרוא באתר האינטרנט שלנו

למה לבחור בנו?

זמינות מיידית

טיפול יעיל וקצר

אוזן קשבת

סביבה טיפולית נעימה

ניסיון מקצועי

אפשרות לטיפול אונליין

שאלות ותשובות

טיפול פסיכולוגי הוא טיפול נפשי באדם, באופן פרטני או במסגרת קבוצה טיפולית.

טיפולים פסיכולוגים ניתנים במסגרות מגוונות, כמו מסגרות ציבוריות, טיפולים בהסדר עם קופות החולים וטיפולים פרטניים, הניתנים מפסיכולוגים העובדים בקליניקות פרטיות.

הפונים לטיפול פסיכולוגי בדרך-כלל מגיעים עם משאלה להכיר את עצמם יותר טוב, או להקל על חיי הנפש, והמצוקות עימם מתמודדים. מחקרים, המתבססים על שאלוני דיווח-עצמי ומחקרים על שינויים בתפקודים מוחיים לפני-ואחרי טיפול, מראים כי לטיפול פסיכולוגי השפעה משמעותית על חיי הנפש, והשפעה מיטיבה על מצבו הרגשי וחייו של היחיד וסביבתו.

טיפול פסיכולוגי, לעומת כל מרחב בין אישי אחר, לרבות בן משפחה או חבר קרוב, הוא מרחב בו האנונימיות והסודיות, הן אבני יסוד בגישה הטיפולית. מתוך כך, בתוך טיפול פסיכולוגי מתאפשר מרחב בטוח לחשיבה על ההתמודדויות היומיומיות עמם עסוק הפונה, תוך ליווי מקצועי של אדם (הפסיכולוג) המכיר והתמחה בשלל הבעיות הנפשיות מקרוב.

טיפול פסיכולוגי  עוזר בעיבוד חוויות, הקלה על סימפטומים והתמודדות עם מצוקות חיים. משבר הקורונה הינו משבר חברתי ואישי, קולקטיבי ואינדווידואלי בו-זמנית. פרט למצוקה הכלכלית אשר לא פסחה על אף אדם, קיימת המצוקה הרגשית, אשר משפיעה על תפקודנו ביומיום.

טיפול בזמן משבר הקורונה דורש גמישות, נגישות והתאמה מצד המטפל, לצרכיו של המטופל. תקופה זו המאופיינת בפגיעה במצב הרגשי והכלכלי של האדם ומצריכה התאמה של המסגרת הטיפולית. כך למשל, במכון סול לפסיכותרפיה יצרנו אפשרות להתייעצות ממוקדת חינמית עם איש מקצוע וטיפולים מוזלים בזמן המשבר.

כיצד נפגוש את הפסיכולוג בקורונה? המרחב הטיפולי השתנה: כיום קיימים לא רק מפגשים פרונטלים בקליניקה, אלא גם מפגשים מותאמים דרך אפליקציית ה-ZOOM (זום), אשר מצריכה הסתגלות מחדש, למטפל, כמו גם למטופל.

טיפול פסיכולוגי הינו חיוני בחיינו בכלל ובתקופת הקורונה בפרט. זכרו, ההתנהלות השונה בטיפול הפסיכולוגי הינה צו השעה ונובעת מצורך להתאים עצמנו למציאות המשתנה, שתשאר איתנו על פי התחזיות עוד מספר חודשים, עד שנה. לכן, אסור לוותר על הטיפול הפסיכולוגי. אל תשארו עם המצוקה לבד.

פסיכולוג קליני הוא מי שעבר הכשרה ולימודים (תואר שני לפחות ו-4 שנות התמחות) בפסיכולוגיה קלינית, במרכזים לבריאות הנפש הפזורים ברחבי הארץ. תחום זה מתמקד בטיפול ואבחון, באוכלוסיית בריאות הנפש ובכללם: הפרעות מצב רוח, הפרעות אכילה, דיכאון וחרדה, משברי חיים ועוד. לעומת כל תחום אחר בפסיכולוגיה, הפסיכולוג הקליני לרוב יתמקד בעבודה פרטנית- באדם היחיד, ולא בעבודה עם מערכות. כך למשל, פסיכולוג חינוכי עובד עם מערכות חינוכיות, פסיכולוג רפואי עובד עם מערכות בריאות ועוד. נסייג ונאמר כי פסיכולוג קליני המתמחה בעבודה עם ילדים ונוער ועם הגיל הרך, בהחלט ישלב עבודה מערכתית, כאשר הוא עומד בקשר עם צוות בית הספר ולעיתים גם עם שירותי הרווחה ברשות, במקרה הצורך.

לעומת שאר תחומי הפסיכולוגיה, פסיכולוג קליני הוא היחיד שיכול להעביר אבחון פסיכודיאגנוסטי מלא, המלמד על אישיות האדם: חוזקותיו, חולשותיו, מצב רוחו הרגשי בעת הנוכחית, יחסיו התוך-נפשיים והבין-אישיים ועוד. יש לציין כי אבחונים אלה תקפים לשאלות הרות גורל בחייהם של אנשים, כמו הוצאה חוץ ביתית במקרה של ילדים, חוות דעת מקצועית בבתי משפט ועוד.

פסיכולוג חינוכי הוא מי שעבר הכשרה ולימודים (תואר שני לפחות ו-4 שנות התמחות) בפסיכולוגיה חינוכית, בשירותים פסיכולוגים חינוכיים הפזורים בכל רשות מקומית בארץ. פסיכולוג חינוכי עובד באופן מערכתי בתוך ארגונים חינוכיים כמו בתי ספר, גנים ומסגרות של החינוך המיוחד. פסיכולוג חינוכי מתמחה בטיפול ואבחון פסיכולוגי בילדים ונוער, עד גיל 18. לעומת פסיכולוג קליני, הפסיכולוג החינוכי מורשה להעביר אבחון פסיכודידקטי לאבחון יכולות ולקויות למידה.

שאלת עלות הטיפול הפסיכולוגי עולה לא אחת, בקרב הפונים לטיפול. לעתים אנשים אף נמנעים להיעזר ולפנות לטיפול פסיכולוגי, כיוון שחוששים מהמחיר היקר שהטיפול יגבה. במובנים מסוימים, אפשר להבין את השאלה הזו גם כשאלה רחבה יותר: האם טיפול פסיכולוגי יסייע לי? האם ההשקעה של זמן וכסף תשתלם לי? איך יוכל בכלל לעזור לי אדם שלא מכיר אותי ולא יודע דבר עלי, יותר מכל חבר טוב שיש לי?

נענה על השאלה הזאת בשני אספקטים: מטפורי וקונקרטי. בהיבט המטפורי, ברורה לנו הנטייה האינטואיטיבית של חלק מהאנשים שפונים לטיפול: אנחנו רוצים שאיש מקצוע מומחה יסייע לנו בקושי עימו אנחנו מתמודדים, ושיהיה לו באמת אכפת מאיתנו. המחשבה היא, שאם אני צריך לשלם לאותו אדם, מה זה אומר על הקשר שלנו, האם אני "קונה" שירותי אהבה, אמפטיה ואינטימיות רגשית? שאלות אלה מעסיקות רבים וחשובות מאין כמותן, אך אל לנו להתבלבל ולוותר על טיפול נפשי בגללן. טיפול פסיכולוגי הוא מפגש ייחודי שלא מתקיים באף פלטפורמה אחרת בחיינו: הוא מאופיין ביציבות, מקצועיות וחשיבה על הנפש באופן מעמיק, שמסייע בהתמודדויות עם מצוקות החיים.

בהיבט הקונקרטי נשיב, כי פסיכולוג הוא אדם שלמד תואר ראשון ושני לפחות, והתמחה 4 שנים במרפאות ובמחלקות, במרכזים לבריאות הנפש. מעבר להתמחות, לאורך כל העבודה, פסיכולוגים ממשיכים בהכשרות ספציפיות ומעמיקים בתחומים בהם מתמחים. נוסף לכך, רוב הפסיכולוגים נמצאים לאורך תקופות ארוכות, בהדרכות ובטיפולים פרטניים שלהם, שמטרתם, בין השאר, לחשוב על המטופלים שלהם ולסייע להם. פסיכולוגים רבים לא עובדים עם הרבה מטופלים, כך שבמובן מסוים כשאנחנו משלמים לפסיכולוג על השעה שלנו, אנחנו משלמים גם על שאר המטופלים שהוא לא לוקח, כדי להיות לגמרי פנוי וממוקד בנו.

נציין כי עלות טיפול פסיכולוגי נעה בין 300 ל-500 ש"ח בקליניקה פרטית ובין 100-150 ש"ח אצל פסיכולוגים שעובדים בהסדר עם קופת החולים, עד 12 מפגשים לערך.

טיפול פסיכולוגי לרוב מתקיים ביום ובשעה קבועים, ואורך כל מפגש הוא 50 דקות. אורך המפגש הינו חשוב, כיוון שבטיפול פסיכולוגי אנחנו מזמינים לשיח פתוח, מעמיק ורגיש על אודות הנפש. במהלך ה-50 דקות, ולאורך תקופה של טיפול, אנחנו מגלים מימדים מגוונים של הנפש: עצב, שמחה, כעס, תוקפנות וחמלה, ובכך אנו יכולים לסייע יותר לאדם להבין את נפשו על שלל מורכבותה, להכיר ברגשותיו ואף ללמוד לווסת אותם.

לעומת העבר, נדגיש כי היום ישנן שיטות טיפול קצרות טווח (בין 12 ל-30 מפגשים), או אף פגישות ייעוץ אחדות, לצרכים ממוקדמים. במובנים מסוימים, התפיסה שטיפול פסיכולוגי הוא ארוך השתרשה בעקבות הטיפולים המסורתיים שהתקיימו בין 4 ל-5 פעמים בשבוע, 50 דקות בכל פעם. בעת הנוכחית, הטיפול הפסיכולוגי משתנה ומטפלים אף מציעים טיפול פסיכולוגי אונליין.

במחקר שביצענו ברשתות החברתיות, מצאנו כי כ-70% מהאנשים הנמצאים בטיפול, מעדיפים להיות בטיפול פסיכולוגי ארוך טווח. זאת ועוד, המשתתפים במחקר ציינו כי הקשר וההתאמה אל המטפל חשובים, מעבר לכל פרמטר אחר (עלות הטיפול, המרחק של קליניקת המטפל וכו'). נקודה זו שמה זרקור על נושא חשוב מאין כמותו: טיפול פסיכולוגי משמעותי, מתבסס על קשר של אמון וברית טיפולית ייחודית. בשביל שיתרחשו תהליכים נפשיים ובשביל שנראה תנועה בנפש, אנחנו צריכים ליצור מרחב בין אישי בטוח, כנה וקרוב.

התשובה מתי לפנות לפסיכולוג לא נמצאת אצל אף אחד מסביבתכם החיצונית, אלא רק אצלכם. זה אולי נשמע קצת פשטני, אבל הפניות וההחלטה על טיפול, לא יכולה להגיע מגורם חיצוני. בטיפול פסיכולוגי אנחנו צריכים את שיתוף הפעולה של המטופל, את הרצון והנכונות לשפר את חייו.

פונים אלינו לא מעט מקרים בהם הורה רוצה עבור ילדו, או גבר רוצה עבור אשתו טיפול. פעמים רבות ההצעה של הסביבה שלכם לטיפול היא רלוונטית וחשובה, אבל לא יותר מהרצונות והמשאלות שלכם להיטיב עם חייכם.

התשובה מתי לפנות לטיפול פסיכולוגי היא, מתי שלכם יש פניות אמיתית להתעסק במצוקות אותם אתם נושאים על גביכם. נציע כי פנייה לטיפול צריכה להיעשות ממקום שליו ונינוח דווקא, ולא מתוך מקום של מצוקה בהולה. פעמים רבות אנשים יפנו רק כי ירגישו שכלו כל הקיצים, והם כבר אינם יכולים להמשיך לשאת את כל הכובד על גבם. יש להבין, כי פנייה במצב משברי תעסוק במשבר עצמו, ואילו פנייה ממקום מאוזן, תאפשר עבודת עומק מהותית יותר, כזו אשר תתרום להתפתחות ולחיים מלאים יותר.

פוילר

בכמה מילים- פסיכולוג טוב הוא פסיכולוג שטוב לך, כזה שאתה מרגיש בנוח לדבר איתו על העניינים הכמוסים ביותר שלך.

נינוחות וספונטניות בחדר הטיפולים, היא חשובה מאין כמותה לתהליך הטיפולי. בתוך הטיפול, כמובן שאין ציפייה לדעת במפגשים הראשונים, אם הפסיכולוג מתאים עבורך ואם אתה מרגיש איתו בנוח. נוחות וספונטניות בכל קשר, כולל בקשר הטיפולי, אלו הם דברים שהרי נרקמים במרוצת הזמן.

במובנים רבים, הקשר הטיפולי עשוי להידמות לקשרים אחרים קרובים בחייכם, בהם ודאי הרגשתם קרבה משמעותית לאדם מסוים. אם תנסו להיזכר טוב, ודאי תזכרו כי בתחילה, במהלך ההכרות וההתהוות הראשונית של הקשר, הוא היה אחר, והנוחות אותה אתם מכירים היום, הרגישה אחרת. בכניסה לקשר קרוב, אנחנו לרוב מגיעים עם הגנות, אנחנו שומרים על עצמנו. היבט זה בהתנהגות הוא טוב ובריא, כזה אשר שומר עלינו, ולא צריך לוותר עליו גם בכניסה לקשר טיפולי.

עם זאת, לעומת קשרים קרובים אחרים בחיינו, הקשר הטיפולי הוא ייחודי, בכך שעל רוב הדברים ניתן לדבר באופן פתוח. יתרה מכך, אם נרשה לעצמנו לדבר על הדברים- נוכל להתקדם אף יותר בטיפול. במובן זה, אם אתם מרגישים שהפסיכולוג שלכם אינו פסיכולוג טוב, דברו איתו על זה. הצעה זו יכולה להישמע משונה ואף לא מנומסת, אבל סביר שהיא תתקבל אחרת בתוך המרחב הטיפולי, ואף תחזק ותעמיק את הקשר הטיפולי, ובתורה, גם את ההיכרות שלכם עם הטרדות והמחשבות המעסיקות אתכם ותאפשר התפתחות גם בקשרים נוספים.

צוות המכון

עדי

עדי ביטנר

פסיכולוגית קלינית מומוחית M.A

חן

חן אור יונגרוירט

פסיכולוגית בהתמחות קלינית M.A

יעל קרן פסיכולוגית בהתמחות קלינית

יעל קרן

פסיכולוגית בהתמחות קלינית M.A
שלי כהן פסיכותרפיסטית קוגניטיבית התנהגותית

שלי כהן

פסיכותרפיסטית CBT

דנה-עם-מסגרת-600x400

דנה צפורן וינשטין

פסיכולוגית בהתמחות קלינית M.A

תמונה-למכון-סול-טלי-אגם-600x400

טלי אגם

פסיכולוגית בהתמחות קלינית M.A

תהל-ניסיון-2_optimized-600x400

תהל ששון

פסיכולוגית בהתמחות חינוכית M.A

img-20201024-wa0012-2_optimized-600x400

ליאור להט

פסיכולוגית בהתמחות קלינית M.A

מיכל-עם-מסגרת

מיכל ליס

פסיכותרפיסטית באומנויות

מספרים עלינו

להתייעצות השאירו פנייה:

באפשרותכם להתייעץ איתנו בכל שאלה בשדה החופשי, ולציין אם תרצו לקבל את התשובה בשיחה טלפונית או בדוא"ל.