אבחון התפתחות הילד פרטי

חן אור יונגרוירט | מכון סול לפסיכותרפיה | פורסם: 02.2.22 | עודכן: 05.5.22

במכון סול מתקיימים אבחונים וטיפולים התפתחותיים באופן פרטי על-ידי פסיכולוגים, אשר עברו הכשרה לאבחון בגיל הרך. תורים זמינים- עד כחודש ממועד הפנייה.

ההתמחויות שלנו: אבחון התפתחותי פרטי, אבחון פסיכולוגי התפתחותי, אבחון ילדים בגיל הרך, אבחון אוטיזם בגיל הרך ועוד…

בשלב זה אין תורים פנויים לפסיכיאטר ילדים פרטי.

זקוקים לייעוץ מידי? חייגו: 03-5233757

 

אבחון אוטיזם פרטי בגיל הרך

אבחון התפתחותי פרטי

מכונים פרטיים, כמו מכונים להתפתחות הילד, עוסקים באבחון ילדים בשאלות מגוונות, כגון, אבחון אוטיזם בגיל הרך, אבחון מחוננים בגיל הרך, אבחון רופא התפתחותי, אבחון מוגבלות שכלית התפתחותית ועוד.

שירותי האבחון הינם מסובסדים וניתנים על ידי קופות החולים. יחד עם זאת, לרוב ההמתנה לשירות המגיע לכל אחד מאיתנו בחינם הינה גובה זמן יקר.

בזמן זה לצערנו הורים רבים מפספסים את חלון ההזדמנויות הכל-כך חשוב לאבחון וטיפול בגיל הרך. באופן זה, ילדים רבים עשויים ליפול בין הכיסאות ולא לקבל את האבחנה המתאימה להם.

לאבחון התפתחות הילד במכון פרטי ישנה תרומה רבה, המושתת בעיקר על מקצועיות ויעילות.

אצלנו במכון סול שירותי אבחון וטיפול ניתנים עד כשבועיים מרגע הפנייה הראשונית. המאבחנים והמטפלים במכוננו מוכרים על-ידי משרד הבריאות ועוסקים בכל סוגי האבחונים.

חשוב לדעת! במקרים מסוימים שבהם ההמתנה לשירותי אבחון עולה על טווח זמן סביר (כחודש וחצי), ישנה אפשרות לנסות ולדרוש החזר כספי מקופת החולים, בגין האבחון ההתפתחותי שרכשתם לילדם באופן פרטי.

אבחון פסיכולוגי התפתחותי

על אף שעל-פי חוק כל ילדי המדינה זכאים לשירותי התפתחות הילד, התורים לא מאפשרים לאנשים להסתייע בכך ולכן פונים רבים מגיעים לשירות הפרטי.

סיבה נוספת לכך הינה האנונימיות והדיסקרטיות שניתנת בשירות הפרטי. לעומת אבחון הנעשה במכונים להתפתחות הילד, אבחון פסיכולוגי התפתחותי פרטי (בגיל הרך), הינו שירות מקצועי, מקיף ושאינו מתועד באף מקום, פרט לתיעוד פנימי של המכון הפרטי.

במכונים של קופות החולים, לרוב ילדים עוברים שרשרת של תצפיות על-ידי בעלי מקצוע מגוונים: פסיכולוג, פסיכיאטר, קלינאית תקשורת, מרפאה בעיסוק ועוד. שרשרת זו של אנשי מקצוע רואה את הילד באופן חלקי ולאורך זמן רב וממושך.

לאופן אבחון זה יתרונות רבים, אך גם חסרונות. חסרון אחד משמעותי הוא הליווי המוגבל ובזבוז הזמן.

אחת התרומות העיקריות של אבחון פסיכולוגי התפתחותי פרטי, היא היעילות וההעמקה באבחון. אנחנו נפגוש את ההורים ואת הילד בנפרד, נעביר אבחונים פסיכולוגיים התפתחותיים ובכך נעריך את התפתחותו של הילד, לעומת שאר אוכלוסיית בני גילו.

לאחר סיום תהליך האבחון המהיר והיעיל, נצייד את ההורים בדו”ח אבחוני מעמיק, שיתאר בצורה רחבה את יכולותיו וקשייו של הילד. מהם, נצא אל ההמלצות למסגרות חינוכיות ו”נצייד” את ילדיכם בהבנה המעמיקה ביותר שלנו, כדי שיחווה כמה שפחות פערים במסגרת החינוכית בה משתלב.

  אנחנו כאן בשבילכם
  השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם
  שדות המסומנים ב-* הם שדות חובה

  שדות המסומנים ב-* הם שדות חובה

  אבחון ילדים בגיל הרך

  הורים פונים תחת סיבות מגוונות לאבחון ילדיהם בגיל הרך. לרוב, הורים מגיעים לאבחון כיוון שרוצים לדעת אם הילד מתמודד עם הפרעות קשב וריכוז, אוטיזם או לקות התפתחותית אחרת.

  פסיכולוגים התפתחותיים ורופא פסיכיאטר/נוירולוג בעל הכשרה בהתפתחות הילד, הם אנשי המקצוע היחידים היכולים לאבחן ילדים מתחת לגיל 5. כך, על-פי הגדרת משרד הבריאות.

  בבסיס החלטה זו ישנו רציונל חשוב מאוד: רק אנשי מקצוע בעלי הכשרה ספציפית, הם אלו אשר יוכלו לאבחן תסמונות, לקויות ועיכובים התפתחותיים. זאת, כיוון שבחמשת השנים הראשונות, הילדים שלנו מתפתחים באופן מואץ ויוצא דופן.

  התפתחות המוח, כמו ההתפתחות הרגשית-חברתית הינו דבר עדין אשר רק איש מקצוע מנוסה למקצועי יוכל לסווג ולאבחן.

  כעת נציג את הסיבות העיקריות בשמן יש לפנות לאבחון ילדים בגיל הרך. נציין כי ישנן סיבות נוספות ועל שאלות אלה ואחרות, אנו עונים באבחון מעין זה.

  זקוקים לייעוץ מידי? חייגו: 03-5233757

  אבחון פרטי בגיל הרך

  אבחון אוטיזם בגיל הרך

  אבחון אוטיזם לגיל הרך הינו אבחון רחב ומורכב משני אנשי מקצוע: פסיכולוג התפתחותי ופסיכיאטר ילדים. ביטוח לאומי, מבקש מהורים להציג אבחנה כפולה של אוטיזם בגיל הרך, תוך שימוש במבחן אדוס וזאת, על-מנת להוכיח מעל כל ספק כי הילד אכן זכאי לסל השירותים הרחב שמגיע לילד המאובחן על הספקטרום האוטיסטי.

  באבחון זה, אנחנו נבדוק את יכולות התקשורת הבינאישיות של הילד, דרך תקשורת עם הוריו והתקשורת של עם הפסיכולוג/הפסיכיאטר המאבחנים.

  • אנחנו נבחן את היכולת השפתית של הילד- עד כמה הילד מתקשר בצורה מתאימה וסבירה, לעומת שאר בני גילו.
  • נבחן את המחוות הבינאישיות– עד כמה הילד יודע להביע את עצמו, באופן שאחרים יבינו אותו.
  • מה המידה בה הילד מצליח ליצור קשר עין רציף וטוב?
  • מה נושאי השיחה של הילד, כמה הם ספציפיים וכמה מגוונים?
  אבחון בגיל הרך פרטי

  אבחון בגיל הרך במכון פרטי

  אבחון מחוננים בגיל הרך

  מחוננות היא משימה לא פשוטה לאבחון בגיל הרך. גם באופן פרטי. לכן, ברוב הפעמים אבחון מחוננות נעשה באזור כיתה ב’, זמן בו אנו מצפים מילדים לסיים לרכוש את תהליך הקריאה.

  יחד עם זאת, מחוננות ידועה כיכולת אינטיליגנציה מעל הממוצע ולכן, ניתן לאבחן ולהעריך את היכולת האינטלקטואלית הכללית של הילד, עוד בגילאים צעירים ביותר: גיל 3 ואילך.

  מבחן אינטיליגנציה, ביילי, הינו מבחן בו משתמשים פסיכולוגים התפתחותיים, במטרה להעריך את היכולת הקוגניטיבית, גם כשהיכולת המילולית מצומצמת.

  זאת, לעומת מבחני אינטיליגנציה המתקיימים בגיל בוגר- ילדות, נערות ובגרות.

  אבחון רופא התפתחותי פרטי

  אבחון רפואי (פסיכיאטרי/נוירולוגי) בגיל הרך, הינו אבחון מקיף הבודק את ההורים, הילד והאינטראקציה בין השניים, במטרה לסייע בשאלה- עם מה הילד מתמודד וכיצד ניתן לעזור לו.

  פעמים רבות, הורים פונים לאבחון זה תחת השאלה האם הילד מתמודד עם הפרעות קשב וריכוז (ADHD) ובשאלות נוספות. למשל, ילדים שהינם חסרי מנוח בבית-הספר, או שמתקשים ליצור קשרים חברתיים.

  נוירולוג התפתחותי, או פסיכיאטר מומחה בילדים ונוער שעבר הכשרה באבחון בגיל הרך, הם הרופאים היחידים שיכולים לבצע אבחון התפתחותי.

   

  קישורים לאתרים חיצוניים

  זכויות אבחון התפתחות הילד- אתר כל זכות

  אבחון אוטיזם- אתר משרד הבריאות

   

   אנחנו כאן בשבילכם
   השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם
   שדות המסומנים ב-* הם שדות חובה

   שדות המסומנים ב-* הם שדות חובה
   אבחון ילדים בגיל הרך מחיר

   מחיר אבחון פסיכולוגי או פסיכיאטרי בגיל הרך משתנה. אם הפנייה היא לשירות ציבורי, העלות מסובסדת ואף בחינם, ברוב המקרים. יחד עם זאת, לרוב ההמתנה הינה ארוכה (כשנה עד שנה וחצי).

   לכן, הורים רבים מעדיפים לפנות לשירות הפרטי, במטרה “להרוויח” את הזמן ולסייע לילד כמה שיותר מהר.

   החלטה זו כרוכה בפנייה לשירות פרטי. אבחון פסיכולוגי בגיל הרך עולה כ-4,000 ש”ח ויותר (כולל מע”מ) ואבחון פסיכיאטרי רפואי בגיל הרך עולה כ-1,500 ש”ח ויותר (כולל מע”מ).

   ברוב המקרים, קופת החולים מסכימה להחזיר כסף להורים, כיוון שתורי ההמתנה שלהם ארוכים.

   יתרון של אבחון פרטי בגיל הרך

   שירות של אבחון בגיל הרך פרטי ניתן כשבועיים לכל היותר מרגע הפנייה. בשירות הפרטי מועסקים אנשי מקצוע (פסיכולוגים ופסיכיאטרים) מומחים בלבד.

   זאת, לעומת השירות הציבורי, שם מועסקים לרוב מתמחים, אשר ברוב המקרים אינם מנוסים מספיק על-מנת לזהות ולהבחין בין אבחנות מסוימים.

   עניין זה חשוב מאוד, שכן עלול לגרום לשגיאה באבחנה, בין למשל אבחון של אוטיזם, לעומת אבחון של מוגבלות שכלית התפתחותית.

   מהו אבחון פסיכולוגי ופסיכיאטרי בגיל הרך?

   אבחונים בגיל הרך יכולים להיעשות כבר מגיל כמה חודשים, גם אם הילד אינו יכול לדבר או ללכת.

   אנשי מקצוע ספציפיים, אשר עברו הכשרה מתאימה מטעם משרד הבריאות, הם אלו אשר יכולים לאבחן תסמונות מסוימות והפרעות, כגון אוטיזם, מוגבלות שכלית התפתחותית ועוד.

   האבחון בגילאים אלה נעשה בהיסמך על אינטראקציה הורה-ילד, מחוות לא מילוליות של הילד, מבטים מסוימים, תנודות בגוון הקול ועוד.